Молодь Луганщини вміє вчитись, працювати та весело відпочивати

Реформи у сфері освіти потребують подолання її одноманітності, перемикання на інтереси особистості, що розвивається, гуманізації спілкування з вихованням. У цьому неоціниму роль відіграє канікулярний час.

У Луганському територіальному відділені вже стала доброю традицією організація відпочинку обдарованих дітей влітку, а саме: екологічні та археологічні експедиції, науково-оздоровча зміна у дитячому оздоровчому комплексі "Южний" Луганської обласної адміністрації та відпочинок переможців міжнародного математичного конкурсу "Кенгуру" на Кримському узбережжі.

Організація науково-інтелектуальної та оздоровчої діяльності учнів-членів Малої академії наук України влітку розширює можливості позашкільного закладу "Луганське територіальне відділення Малої академії наук України" щодо розвитку педагогіки співпраці та інноваційних форм роботи з обдарованими дітьми.

З 20 по 29 червня 2006 року на території Кремінського державного лісомисливського господарства Луганської області на базі "Лісова Галявина" відбулася екологічна експедиція 26 слухачів секцій "Біологія", "Екологія", "Лісове господарство" обласної очно-заочної школи Луганського територіального відділення Малої академії наук України з міст Луганська, Брянки, Антрациту, Лисичанська, Кремінського, Лутугинського районів.

Мета експедиції - в природній обстановці живої природи показати слухачам МАН складні екологічні зв'язки на прикладі одного з головних компонентів природи - лісу.

Для проведення інструментального вивчення застосовувалися метеорологічні та інші прилади: термометр, психрометр, люксметр, анемометр. Вивчення параметрів дерев проводилося оптичним висотоміром - екліметром тощо.

Під час занять був складений медико-екологічний паспорт регіону. Учні познайомилися з основними лісоутворюючими деревними і кустарними породами Кремінського лісу, їх біологічними і екологічними особливостями, властивостями.

Заняття проводилися щодня протягом 4 - 5 годин переважно в ранкові години. Відстань піших переходів становила 4 - 5 км.

Відбулась екскурсія до Кремінського лісомисливського господарства для ознайомлення з структурою цього підприємства. Екскурсія завершилась відвідуванням заповідного дубового гаю, вік дерев в якому перевищує 280 років.

У пообідній час учні випускали екологічні газети, проводилися вікторини і конкурси на знання природи Луганської області.

Всі отримані результати досліджень будуть використані членами МАН для підготовки науково-дослідницьких робіт у 2006 -2007 навчальному році.

З 11 по 30 червня 2006 року Луганським територіальним відділенням Малої академії наук України проводилися археологічні дослідження поблизу селища Боровське міста Сєвєродонецької міської ради та на околиці міста Старобільська.

В експедиції приймали участь 5 учнів секції "Археологія" Луганського територіального відділення Малої академії наук України, а також завідуючий відділом охорони культурної спадщини від наслідків техногенного впливу Міністерства з надзвичайних ситуацій України Перєверзєв С.В. Вперше в польових умовах разом з усіма учасниками експедиції працювала представник Кембриджського університету Гіедре Матузайте-Матузавігуте.

Метою наукових досліджень експедиції був пошук в неолітичному секторі Канівського-І та Тубо-V решток культурних рослин: просо, пшениця, жито. З цією метою експедиція працювала на ротаційному пристрої за допомогою якого було промито велику кількість ґрунту. За попередніми результатами досліджень експедиції стало відомо про наявність в неолітичних шарах означених пам'яток зерен пшениці.

Результатами дослідження поблизу с. Боровське є вивчення окремих ділянок багатошарової пам'ятки Занівське-І та неолітичної стоянки Туба-V. На поселенні Занівське-І виявлені рештки побутових ям епохи неоліту, а також чисельний археологічний матеріал, представлений уламками керамічного посуду, кременевими та кам'яними виробами, кістками тварин, рептилій та риб, а також виробами з кісток тварин. На поселенні Занівське-І обстежено 4 культурних прошарки: раннього неоліту, пізнього неоліту, пізнього енеоліту та середньої бронзи.

Археологічно-краєзнавча експедиція слухачів секції "Історичне краєзнавство" під керівництвом Ключнєвой Ірини Миколаївни, керівника секції луганського територіального відділення Малої академії наук України, завідуючої відділом археології Луганського обласного краєзнавчого музею в польовому сезоні 2006 року відбулася з 1 по 20 липня біля селища Новозванівка Попаснянського району Луганської області.

У роботі експедиції взяло участь 7 учнів. Це школярі - члени обласної секції історичного краєзнавства, археологічного гуртка « Скіф» м. Брянка.

Експедиція працювала за завданням Інституту археології Національної Академії наук України, Міністерства культури України, Управління культури і туризму Луганської облдержадміністрації, Луганського обласного краєзнавчого музею. Проводилися охоронні дослідження пам'ятки археології, що руйнується силами природи і господарською діяльністю людини.

Науковий звіт про результати роботи експедиції буде направлено до Інституту археології НАН України, а археологічні знахідки після їх камеральної та наукової обробки будуть передані у фонди Луганського обласного краєзнавчого музею.

В ході роботи експедиції було успішно вирішено її основні педагогічні цілі: оволодіння учнями методикою польових археологічних досліджень та одержання ними наукових матеріалів для написання наукових робіт, укріплення учнівського колективу обласної секції історичного краєзнавства ЛТВМАНУ, оздоровлення дітей.

За матеріалами польових досліджень 2006 р. учнями - членами обласної секції історичного краєзнавства планується підготувати наукові роботи на обласний конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів.

З 18 по 27 липня 2006 року у смт. Лівадія проводилась табірна зміна для переможців Міжнародного математичного конкурсу "Кенгуру 2006".

Від Луганської області в конкурсі прийняли участь 5579 учасників, з яких 409 показали відмінний результат, 1538 – добрий. У літній табір було запрошено 6 переможців та 2 координатори.

Калейдоскоп науково-оздоровчої зміни в ДОК "Южний" (23 серпня-10 вересня 2006 року)

Успішна робота Луганського територіального відділення Малої академії наук України стала можливою завдяки фінансуванню обласним управлінням освіти і науки та управлінням культури і туризму Луганської обласної державної адміністрації, Луганським обласним краєзнавчим музеєм.

10.10.06
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН