• Сумуємо…

  19 червня на 82-му році життя помер видатний український письменник, кіносценарист, громадський діяч, Герой України, член Піклувальної ради Малої академії наук України Іван Федорович ДРАЧ.
  Іван Драч, один із найяскравіших представників покоління шістдесятників, народився 17 жовтня 1936 року в селі Теліжинці Київської області. Як поет він дебютував у 1961 році, коли київська «Літературна газета» опублікувала його поему-трагедію «Ніж у сонці».
  Загалом Іван Драч видав кілька десятків поетичних збірок, серед найвідоміших – «Соняшник», «Київське небо», «До джерел», «Січнева балада 1924 року» та «Храм сонця». Поезії Івана Федоровича були перекладені багатьма мовами, набули широкої популярності в різних країнах світу.
  Крім того, Іван Драч писав кіносценарії («Криниця для спраглих», «Іду до тебе», «Київський оберіг»), виступав як літературний критик, перекладач. 1989 року був обраний першим головою Народного руху України. Тричі був депутатом парламенту незалежної України.
  Іван Драч щиро переймався діяльністю Малої академії наук України, яку вважав «дуже важливим контактом між старшими науковцями та молодим поколінням». «Мала академія наук пропонує різноманіття інтересів. Тут ростуть діти – молоді деревця, які потім намагаються стати лісом, парком, садом. Я тішуся, що пізнаю цей юний світ», – колись зауважив він на зустрічі з юними літературознавцями, учасниками конкурсу-захисту МАН.
  Таких зустрічей було багато. Іван Федорович щедро ділився з молодими дослідниками думками, досвідом, емоціями, порадами, читав свої нові твори… Його виступи щоразу викликали осяйні посмішки і шквал оплесків, спонукали замислитися над наріжними питаннями буття, бути кращими і творити добро для ближніх, для України і для цілого світу.
  Колектив Національного центру «Мала академія наук України» висловлює щире, глибоке співчуття рідним і близьким Івана Федоровича, всім, хто знав, любив і шанував його. Світла пам’ять про нього завжди буде в наших серцях.

 • ДОСВІД, ЯКИЙ НЕ ЗАБУВАЄТЬСЯ
  14 червня учні Волинської та Дніпропетровської МАН поглиблювали знання з біології в лабораторії НЦ «МАНУ»

  sdf

  Учасниками практикуму стали 19 МАНівців, які брали участь у конкурсі-захисті Малої академії та всеукраїнських олімпіадах і турнірах із біології. Тому їм запропонували роботи, що виходять за рамки шкільної програми. Окрім традиційного виділення ДНК з яблук і полуниці, підлітки змогли роздивитися в мікроскоп інтерфазні клітини цибулі з добре помітними округлими ядрами та хромосоми людини, підфарбовані методом G-фарбування.

 • ЗА  ЗНАННЯМИ  –  ДО  КИЄВА!
  На базі радіотехнічного факультету КПІ відбувся навчальний тренінг для фахівців інформаційних технологій середньої і позашкільної освіти

  sdf

  До участі у заході, що відбувся у рамках Всеукраїнського науково-освітнього проекту «Впровадження інноваційних освітніх технологій в системі МАН України», були запрошені викладачі шкіл, завідувачі відділів технічних наук та інформаційних технологій, методисти і керівники гуртків та творчих об’єднань дослідницько-експериментального напряму позашкільних закладів і закладів загальної середньої освіти.

 • ВИРУШАЄМО  У  КРЕАТИВНУ  ПОДОРОЖ!
  НЦ «МАНУ» розпочинає цикл практичних заходів з упровадження програми Destination Imagination в Україні та підготовку до проведення першої Всеукраїнської олімпіади креативності

  sdf

  Destination Imagination – всесвітньо відома програма креативності, що спрямована на підготовку учнів до професійних викликів ХХІ століття, допомагає розпізнати сильні сторони і здібності дітей та молоді, а також відкрити їх таланти. Так, 9 та 16 червня 2018 року на базі Національного центру «Мала академія наук України» відбулися тренінги на тему «Методики розвитку компетенцій ХХІ ст. у рамках освітньої програми Destination Imagination».

 • ЧЕСЬКИЙ  НАУКОВИЙ  ДОСВІД
  Науковці МАН вивчали досвід чеських колег на науковому ярмарку в Празі

  sdf

  З 6 по 10 червня 2018 року науковці Малої академії наук України – учений секретар НЦ «МАНУ», кандидат педагогічних наук Ірина Савченко та завідувач відділу інформаційно-дидактичного моделювання, кандидат педагогічних наук Валентина Дем’яненко – відвідали Чеську Республіку і в межах науково-дослідницької роботи взяли участь у науковому ярмарку (Veletrh vědy 2018), що проходив у виставковому центрі PVA EXPO PRAHA (м. Прага).

 • ЛІТНІ ШКОЛИ НА РІВНЕНЩИНІ
  Юні науковці Рівненщини розпочали навчання, дослідження та відпочинок у профільних літніх школах

  sdf

  18 червня 2018 року у рамках обласної програми підтримки молоді на 2016-2020 роки розпочали роботу профільні літні школи для обдарованих старшокласників Рівненщини: «Ботаніка, зоологія та екологія», «Соціально-економічні дослідження» та «Філологія (фольклористика)». П’ятдесят переможців ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України та всеукраїнських олімпіад перебралися на два тижні у дитячий санаторно-оздоровчий комплекс «Електронік-Рівне», що розкинувся у мальовничому закутку неподалік Рівного.

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН