IJSO

Міжнародна молодіжна наукова олімпіада (International Junior Science Olympiad, IJSO) – одна з 12 найпрестижніших світових наукових олімпіад для молоді, спрямована на популяризацію науки та природничих дисциплін.

Щороку в грудні молодь з усього світу збирається для того, щоб взяти участь в індивідуальних і командних змаганнях, продемонструвати й оцінити власні знання та досягнення у вивченні природничих наук, ознайомитися з традиціями і знайти друзів-однодумців з різних країн світу!

У 2018 році Національний центр «Мала академія наук України» взяв участь в олімпіаді як спостерігач, а в 2019 році відбувся дебют української команди, який увінчався неабияким успіхом – трьома бронзовими медалями. У 2020 р. був проведений І Всеукраїнський національний відбір, до участі в якому було допущено 671 учасника, з яких 528 взяли участь у І етапі відбору і 110 успішно пройшли ІІ етап. У 2020 р. був проведений І Всеукраїнський національний відбір, до участі в якому було допущено 671 учасника, з яких 528 взяли участь у І етапі відбору і 110 успішно пройшли ІІ етап. У 2021 р. шестеро найкращих знавців природничих наук будуть представляти Україну на міжнародному фіналі IJSO в сонячному місті Дубай (ОАЕ), а вже у 2022 р. гостей з усіх куточків світу зустрічатиме Київ, який було обрано місцем проведення IJSO 2022!

Особливістю олімпіади є комплексність і міждисциплінарність, учасники мають показати знання та навики одночасно з трьох природничих дисциплін: фізики, хімії та біології. Конкурсна програма міжнародного фіналу IJSO складається із змагання в теоретичних завданнях, тестах та розв’язанні задач, а також командному турі, який передбачає роботу в групі з трьох осіб над експериментальними завданнями з фізики, хімії та біології.

Цього року в Україні буде проведено ІІ Всеукраїнський національний відбір «IJSO 2021»:

  • реєстрація – заповнення реєстраційної форми для участі в національному відборі;
  • проходження перевірки – протягом 10 днів після заповнення реєстраційної форми всі учасники отримають лист із підтвердженням участі у відборі або поясненням причин дискваліфікації;
  • I етап – онлайн-тестування з фізики, хімії та біології, що охоплюватиме 45 завдань різного рівня складності по 15 з кожного предмета;
  • II етап – навчально-підготовчий табір, протягом якого будуть визначені шестеро найкращих школярів, що будуть представляти Україну на міжнародному фіналі IJSO.

Що отримає учасник Всеукраїнського національного відбору IJSO 2021:

  • долучення до закритої спільноти, де учасники отримають методичну й організаційну підтримку для успішної участі в національному відборі;
  • сертифікати участі або дипломи переможців, відповідно до вимог, викладених у Положенні про Всеукраїнський національний відбір учасників Міжнародної молодіжної наукової олімпіади (International Junior Science Olympiad – IJSO);
  • учасники навчально-підготовчого табору отримають унікальні матеріали для підготовки та спеціальні заняття із членами програмного комітету, які були членами журі міжнародного фіналу IJSO 2019, що відбувався в Катарі;
  • шість переможців Національного відбору отримають право представляти Україну на міжнародному фіналі IJSO 2021;
  • найкращі учасники отримають право увійти до складу офіційних гідів Міжнародної молодіжної наукової олімпіади у 2022 році, яка відбудеться в Україні.

Як долучитися до ІІ Всеукраїнського національного відбору «IJSO-2021»

5 квітня - 5 травня – зареєструйся для участі у відборі

Для участі в І етапі необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням. Зареєстровані учасники отримають електронний лист з унікальним посиланням на онлайн-тестування та інструкцією.

25 травня – пройди онлайн-тестування під час І етапу

Онлайн-тестування можна буде пройти лише один раз і з одного пристрою за унікальним посиланням, отриманим на електронну пошту, вказану в реєстрації. Тестування матиме часове обмеження.

Участь школярів-ерудитів у складі збірної України – унікальна нагода представити власну країну на найбільш масштабному змаганні найкращих знавців природничих дисциплін – біології, фізики та хімії.

Програма та правила проведення Олімпіади:

У разі виникнення запитань, будь ласка, звертайтеся на електронну пошту jasuselection@man.gov.ua з темою листа IJSO_2021.

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН