Академія «Copernicus» НЦ «МАНУ»
Академія «Copernicus» – це міжнародна мережа дослідницьких та навчальних закладів, створена для популяризації програми Європейського Союзу зі спостереження за земною поверхнею. Вона відкриває нові можливості використання даних супутників дистанційного зондування Землі. Мережа об’єднує провідні європейські університети, дослідницькі установи і бізнес-школи в 37 країнах.
2018 року НЦ «МАНУ» отримав статус Академії «Copernicus», відповідно стала першою організацією в Україні та однією з перших в країнах - не членах ЄС, що увійшла до цієї поважної наукової мережі.
Головна місія Академії Copernicus НЦ «МАНУ» – освітня, наукова та просвітницька діяльності.
Упровадження цієї програми здійснює лабораторія «ГІС та ДЗЗ».
Основними напрямами діяльності лабораторії є створення навчально-методичного забезпечення для освітньої діяльності закладів позашкільної та загальної середньої освіти, проведення семінарів-практикумів і вебінарів для вчителів географії, екології та біології, організація екологічного конкурсу для школярів – «Екопогляд», проведення міжнародних шкіл з основ ДЗЗ.
Діяльність лабораторії «ГІС та ДЗЗ» побудована на педагогічній концепції наукової освіти. Засобами системної дослідницької роботи учень формує індивідуальну матрицю знань про навколишній світ і власний шлях пошуку істинної, особисто перевіреної інформації. Одне з основних завдань лабораторії – це навчити учнів мислити як науковець: оперувати інформацією з першоджерел (спутникові знімки), шукати факти й аналізувати дані, які підтверджують чи спростовують раніше сформовану гіпотезу.
Конкурс екологічних проєктів – «Екопогляд»
- Дистанційне зондування Землі: аналіз космічних знімків у геоінформаційних системах : навчально-методичний посібник;
- Основи дистанційного зондування Землі : історія та практичне застосування : навч. посіб;
- Основи дистанційного зондування Землі : робочий зошит. Частина 1;
- Програми з позашкільної освіти. Дослідницько-експериментальний напрям. Науки про Землю.
Детальніше: