ARCHIKIDZ! - перший спеціалізований фестиваль
архітектури для дітей у 2021 році

22-23 травня в Києві відбудеться щорічний Всеукраїнський фестиваль архітектури для дітей ARCHIKIDZ!.

Тема фестивалю 2021 року - “Музика і архітектура”.

Подія об'єднає професійних архітекторів, урбаністів та дітей, які мріють змінити світ за допомогою архітектури і музичного мистецтва.

“Ось уже рік як ми з командою комунікуємо і проводимо архітектурні майстер-класи з дітьми у режимі онлайн. Це діти з усієї країни, з різних шкіл – маленьких у селах і великих у містах-мільйонниках, діти різного віку. Коли ми розповідаємо про ARKHIKIDZ, перше, що говоримо: наш фестиваль – це не змагання, це весела гра, фан. Це саме те місце, де ми можемо собі дозволити робити усе, що бажаємо. У нас з вами немає норм, правил, критеріїв, обмежень, як в конкурсах. Тут ми намагаємося дати вам більше простору, більше можливостей.” – розповідає директорка фестивалю Ольга Глініна.

Як відбувається фестиваль?

У фестивалі беруть участь усі охочі шкільні команди дітей віком від 7 до 14 років, незалежно від рівня підготовки, і навіть ті діти, які раніше зовсім не вивчали архітектуру. У віці від 7 років діти вже володіють необхідними техніками моделювання. Кожна команда, разом з архітектором і студентами архітектурного чи мистецького ВНЗ працює впродовж 3х годин над створенням макету на тему фестиваля. Діти освоюють нові навички (new skills): робота в команді, просторове мислення, критичне мислення, креативна робота. Знайомляться з представниками нової професійної сфери, більше занурюються в питання екології і сучасного світогляду. Разом з архітекторами діти відкривають для себе нові захоплення і починають більше цікавитися пізнанням навколишнього світу.

Всі макети дітей після закінчення фестивалю можна побачити в експозиційному просторі фестивалю.

Як проходив попередній фестиваль 2020 року?

Вперше в незвичних для нас умовах ми прийняли рішення проводити фестиваль он/офлайн у червні 2020 року впродовж 20 днів, замість звичних для нас 2х днів. Так само вперше ми звернулися до митців з пропозицією зробити разом яскраві казкові декорації для великого павільйону на ВДНГ в 1000 м2. Щодня у власному творчому просторі ми зустрічали маленькі групи дітей і працювали три години нон-стоп з кожною командою. Ми бачили, наскільки необхідна для дітей доросла впевненість в будь яких ситуаціях, поступове прийняття рішення і збереження спокою. Це був особливий незабутній для нас досвід. Трансляція події онлайн проходила для дітей, які не могли до нас потрапити фізично.

Як ми працюємо в 2021 році?

Підготовка до фестивалю: Зустріч-знайомство з дітьми онлайн, проведення уроку за темою “Музика і архітектура”. Ознайомлення з темою і роботами попереднього фестивалю.

Проведення фестивалю: Місце проведення фестивалю 2021 року - м. Київ, виставковий центр ВДНГ, павільйон №3.

Подальша робота з дітьми: Безкоштовні онлайн-уроки для шкіл всієї країни, підготовка дітей до участі в міжнародному конкурсі “OSCAR”.

Про ARKHIKIDZ!

ARCHIKIDZ! — це програма архітектурної освіти Національного центру "Мала академія наук України", який є центром наукової освіти UNESCO. Наша місія — через архітектуру розвивати креативне, просторове, критичне мислення дітей та навички, які необхідні їм у майбутньому. Велику увагу приділяємо роботі дітей в команді.

Про Фестиваль - в умовах проведення.

Детальніше:

Всеукраїнський фестиваль архітектури для дітей ARCHIKIDZ!.

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН