НАУКОВІ  ПІДСУМКИ
Визначено переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН 2019 року

prev next

Сьогоднішній конкурсний день був найбільш бентежним. Школярі захищали свої наукові роботи перед експертною комісією. Їхні керівники переймалися кожен по-своєму: хтось нервував, ходячи вперед-назад коридорами Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка, де й відбувався захист, хтось притуляв вухо до дверей аудиторії, намагаючись почути голос свого учня, який доповідає, а хтось просто вірив і тримав кулаки на щастя.

Так чи так, але цей день однозначно запам’ятається як конкурсантам, так і їхнім наставникам через насиченість, яскравість та емоційність. Поки тривав захист дослідницьких робіт, керівникам запропонували відволіктися від хвилювань. Їх було запрошено до діалогу із президентом Малої академії наук Станіславом Довгим та директором Національного центру «Мала академія наук України» Оксеном Лісовим.

Спочатку Станіслав Олексійович розповів про масштабні проекти, які проводить МАН, ‒ важливу для розвитку економіки держави науково-технічну виставку молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України» і дебютну в цьому році Всеукраїнську олімпіаду креативності «Destination Imagination». Також поділився успіхами учнів МАН на міжнародній конкурсній арені, що зміцнюють престиж і репутацію академії за кордоном. Адже МАН підтримують потужні міжнародні наукові організації.

‒ 2018 рік був дуже плідним, наші учні взяли участь у багатьох міжнародних конкурсах, виставках, заходах. Значних зусиль ми доклали, щоб підписати угоди про налагодження співпраці із всесвітньо відомими освітніми установами. Маємо статус Центру ЮНЕСКО і Академії Copernicus. До учнів МАН регулярно приїздять Нобелівські лауреати зі своїми науковими лекціями-відкриттями, ‒ розповів президент Малої академії наук України.

Станіслав Олексійович поділився, що зацікавлений розширювати перелік професійних напрямів, які школярі можуть опановувати в МАН. Новизною є перспектива дослідження учнями земної поверхні за допомогою сучасних супутників дистанційного зондування Землі. Статус Академії Copernicus сприяє залученню юних інтелектуалів до цього досить нового, але затребуваного наукового напряму. Також очільник МАН зазначив, що працює над розширенням системи академії ‒ створенням осередків у тих областях України, де їх ще немає.

Відверта розмова проходила у форматі «питання ‒ відповідь», тому педагоги мали змогу з’ясувати все, що їх турбувало. Обговорили можливості і мотивацію учнів-конкурсантів, заохочення педагогів позашкільної освіти, престиж навчання, перевірку робіт учасників на плагіат і бажання творити якісну освіту спільними зусиллями.

У цей час дехто з молоді встиг захиститися і дізнатися про результати своєї роботи, зокрема шестеро учасниць секції «Польська мова». За оперативність дівчата заслужили отримати нагороди від самого Станіслава Олексійовича, адже потім іншим учасникам їх вручали члени журі. Золота медаль дісталася десятикласниці з Рівненської області Анелії Мисюк за дослідження молодіжного сленгу в польських піснях, які відображають сучасне життя дівчат і хлопців. Переможниця опрацювала аж 107 пісень і, до прикладу, виявила, що молодь у Польщі найбільше полюбляє говорити на гроші «hajs, kasa, forsa», а на друга – «ziom, ziomal». У той час, коли класичною мовою варто вживати «pieniądze» у першому випадку та «przyjaciel» у другому.

Відсьогодні підсумки роботи усіх інших секцій оприлюднюватимуться на сайті Малої академії наук у рубриці «Конкурс-захист». Срібні та бронзові медалі знайшли своїх власників одразу після захисту, а золотими переможців нагородять завтра на урочистому закритті змагань, що відбуватиметься у Центрі культури і мистецтв НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського». Гостей свята чекає сюрприз, тож готуйте гарний настрій!

05.05.19
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН