НАЙЦІННІШЕ – ЦЕ ДОСВІД І ДРУЗІ
Київ урочисто вітав фіналістів Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН 2019

prev next

Більше тисячі обдарованих юнаків і дівчат, десятки відомих учених і освітян зібралися 3 травня у Києві в Палаці культури і мистецтв НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського», щоб разом відзначити відкриття найбільшого інтелектуального змагання України – фіналу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів Малої академії наук України у 2019 році.

Із щирою вдячністю до юних науковців та до всіх, хто їх підтримує, звернувся президент Малої академії наук України, академік НАНУ Станіслав Довгий.

– Завдяки вашому таланту, вашій праці, вашим зусиллям ви перебуваєте сьогодні в цій залі, ви – переможці! Водночас я хочу, щоби ви ніколи не забували, завдяки кому це стало можливим – це ваші батьки, які хочуть бачити вас успішними і щасливими; це ваші вчителі, наукові керівники, які допомагали у вашій роботі, – зазначив Станіслав Олексійович.

Привітання на адресу молодих українських дослідників надійшли від генерального директора ЮНЕСКО Одрі Азуле, Нобелівських лауреатів та інших міжнародних партнерів і друзів академії.

Теплі слова й мотиваційні поради учасники конкурсу почули від знакових постатей національної науки та освіти, урядовців і депутатів. Серед них – заступник міністра освіти і науки України Вадим Карандій, народний депутат України Олег Ляшко, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремінь, ректор НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Михайло Згуровський, проректор КНУ імені Тараса Шевченка Олександр Рожко, головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Євген Красняков та інші почесні гості.

Візуальна складова урочистостей була не менш приголомшливою. Сотні смартфонів знімали феєричне неонове шоу Lazerman, а відеопрезентація про успіхи учнів МАН на міжнародній арені додала фіналістам азарту до перемоги. Адже незабаром саме з-поміж переможців і призерів конкурсу-захисту доберуть найкращих молодих науковців, які представлятимуть Україну на світових інтелектуальних змаганнях.

Проте головний приз, який отримають учасники, як зауважив директор НЦ «МАНУ» Оксен Лісовий, можна окреслити формулою «2D»: досвід і друзі.

– Це найцінніше, що ви можете винести з цього заходу, тому використайте цю можливість! – порадив молоді Оксен Васильович. – З головою кидайтеся у вир подій, особливо інтелектуальних – це і конференції, і наукові виставки, власне, весь спектр, який пропонує Мала академія наук України. Будьте активними, тому що це – запорука вашого успіху і вашої реалізації!

Отримавши заряд натхнення, МАНівці вирушили готуватися до змагань. Цьогоріч у 64 секціях дванадцяти відділень конкурсу представлені 1238 наукових досліджень – деякі з 1205 учнів-фіналістів захищають свої роботи в різних галузях науки. Тож фінал обіцяє бути напруженим і цікавим! Нагадуємо, що захист науково-дослідницьких робіт розпочнеться 5 травня о 10.00, а стежити за презентацією досліджень можна буде в онлайн-режимі на сайті Малої академії наук.

03.05.19
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН