РУХАТИ ЛЮДСТВО І КРАЇНУ ВПЕРЕД
Цю візію для учасників Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН – 2019 на його урочистому закритті формулювали почесні гості

prev next

Ось і закінчився наймасштабніший освітній конкурс країни, участь у якому взяли понад 120 тисяч українських школярів. 6 травня в Центрі культури і мистецтв НТУУ «Київський політехнічний інститут імені І. Сікорського» відбулося офіційне закриття і нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН у 2019 році.

На захід завітала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. У своєму виступі вона згадала головні проблеми людства та дала юним дослідникам три поради: цінувати людей, які поруч ‒ інших учасників, своїх керівників; роботу команди Малої академії наук та підтримку батьків. Шанувати свій час, який неможливо повернути, і мати міцну систему цінностей, щоб поставити собі велику мету на благо людства.

– Так уже склалося, що всі три поради від слова «цінуйте». Мало стати талановитим винахідником чи науковцем, треба мати ядро і стержень із цінностей, щоб зрозуміти велику мету, заради чого це ти робиш. Адже ви добре знаєте, що будь-які наукові результати можна використати як на добро, так і на зло. І відповідальність за результати ваших досліджень, і навіть за їх використання, прямо чи опосередковано завжди лежатиме на вас, – уточнила міністр.

Президент Малої академії наук України Станіслав Довгий у своїй промові подякував батькам, учителям, науковим працівникам, членам журі, партнерам і працівникам МАН, спільна робота яких привела дітей до цього успіху. Він зазначив, що відколи Мала академія наук отримала офіційний статус Центру ЮНЕСКО та Академії Copernicus, відкрилися нові можливості та ширші горизонти, які виведуть позашкільну підготовку школярів на якісно новий рівень. Тож президент МАН анонсував відкриття нових секцій: із дослідження земної поверхні за допомогою сучасних супутників дистанційного зондування Землі та із дослідження океанів.

Вдячними оплесками реагувала молодь на виступи і мудрі слова знаних промовців. Усі вони щиро вітали й нагороджували фіналістів. Та радили учням надалі реалізовувати себе в науці, формувати успішне власне майбутнє і велике майбутнє нашої країни!

Цього року призерами стало 618 школярів: «бронзу» заслужило 330 з них, 209 фіналістів отримали «срібні» нагороди, а «золоті» медалі ­– 79 МАНівців. Хтось уперше здобув перемогу, дехто вкотре випробовував себе одразу в двох-трьох секціях, як школярка Анна Волкова з міста Чернівці: «Селекція та генетика», «Зоологія і ботаніка» і «Загальна біологія». Креативна дівчина успішно презентувала в них оригінальні дослідження, завдяки яким можна вирощувати рослини, що будуть стійкими до несприятливих умов глобального потепління.

Переможець у секції «Правознавство» Ярослав Мединський із Тернополя свою тему про захист авторських прав дитини на цифровий контент у мережі Інтернет розробляв два роки. Спочатку зневірився, і вдячний батькам, викладачам і друзям за підтримку, без якої переможного результату могло не бути:

– Не бійтеся брати участь у конкурсах, не бійтеся, якщо щось буде не так, адже все у ваших руках і все залежить від ваших сил, – поділився переможною порадою Ярослав.

«Це можливість перевірити себе і свій задум, проект», – відзначали у спілкуванні з журналістами одні фіналісти. «Ми змогли піднятися завдяки роботі на нову висоту, побачити нові перспективи», – зізнавалися інші. «Хочу жити в цій країні, бути успішним в своїх мріях і планах», – формулювали своє бажання реалізуватися школярі з усіх областей України.

Свої роботи до Києва привезли і десять учнів з Криму. Увесь зал стоячи вітав наших співвітчизників-кримчан гучними оплесками.

Високої оцінки як міністра, так і гостей заходу заслужили виставлені у фойє експонати винаходів учасників конкурсу. Обдарованій молоді було чим дивувати фахівців і урядовців країни.

Завершилося урочисте зібрання мистецьким сюрпризом – виступом гурту «СКАЙ». Увесь зал під неймовірні сценічні спецефекти дружньо співав пісню Тараса Петриненка «Україно», а найсміливіші танцювали перед сценою під акомпанемент рок-виконавців.

Залишаючи позаду незабутні конкурсні змагання, учні їдуть до своїх міст і селищ із неймовірним досвідом, безцінними знаннями й новими знайомствами.

06.05.19
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН