Музей науки Малої академії науки України

3 жовтня Мала академія наук України офіційно відкрила у столиці перший інтерактивний простір – Музей науки. Тут можна покататися на велосипеді з квадратними колесами, вирушити в космічну подорож, побачити двометрову голограму і 60-кілограмовий кристал, скласти з атомів воду та сіль у доповненій реальності, дізнатися, як побудований організм людини. Загалом на відвідувачів чекають понад 120 інтерактивних експонатів та інсталяцій.

Музей розташований у ревіталізованому павільйоні № 23 «Наука» на ВДНГ. Побудований у 1958-му для проведення наукових виставок, простір знову відчиняє свої двері всім, кому цікаво, як влаштований світ.

Створення Музею науки ініційоване Міністерством освіти і науки України. Проєкт реалізує Мала академія наук України в колаборації з агенцією «Gres Todorchuk», за підтримки партнера компанії «Фармак». Над айдентикою проєкту працювала агенція «Fedoriv», архітектуру павільйону створювала команда «MONO Architects».

Концепція Музею науки одним словом – спектр. Спектр наук, відкриттів і вражень. Від запуску блискавки в котушці Тесли та керування роборукою до можливості побачити власний голос, потрапити всередину гігантської мушлі та в дзеркальний тунель з оптичною ілюзією.

Над експозицією, що складається із 7 блоків, працювали команди з України, Канади, США, Польщі та Швеції.

Зокрема, тут представлена виставка «Дивна матерія» канадського Ontario Science Center, одного з найвідоміших наукових і дослідних центрів світу.

Виставки «Великі винаходи», «Людина», «Акустика» та «Оптика» розроблені спеціально для Музею науки польською компанією «Strong Interactions», команда якої працювала над створенням знаменитого Центру науки «Коперник» у Варшаві.

А один із ключових експонатів приїхав до Києва з Музею математики в Нью-Йорку. Це трицикл із квадратними колесами, таких у світі всього чотири.

Під час карантину в просторі підтримуватимуться посилені заходи безпеки, рекомендовані МОЗУ. А саме: вхід у масках, обмеження кількості відвідувачів завдяки завчасному придбанню квитків з фіксованим часом, дезінфекція інтерактивних елементів експонатів та інших поверхонь.

Експоцентр України, №23 павильон.

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН