Всеукраїнський інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Дослідник»

2017 рік

Конкурс відбудеться у квітні – травні. До участі запрошуються вихованці позашкільних, учні 7–10-х класів загальноосвітніх навчальних закладів.

 

Змагання відбувається у чотирьох номінаціях, кожна з яких має загальну тему:

 1.  «Історик-Юніор». Тема: «Роль особистості в історії».
 2. «Еколог-Юніор». Тема: «Стан ґрунтів, їх зміни та продуктивність наземних екосистем у конкретних районах України».
 3. «Астроном-Юніор». Тема:
 • Навести результати власних спостережень об’єктів зоряного неба.
 • Сформулювати завдання за космічними знімками з Інтернету або світлинами, зробленими власноруч, і навести його вирішення. Приклади таких завдань доступні за посиланням.

        4. «Технік-Юніор». Тема: «Оригінальні досліди-фокуси».

Необхідно перетворити фізичні (хімічні) досліди в пізнавальні фокуси, використовуючи оригінальні ідеї, а також пристрої власної конструкції. Проте не можна використовувати досліди, які були вже продемонстровані на конкурсі у минулому навчальному році.

Рекомендується розроблення дослідів-фокусів, підґрунтям яких є електромагнітні й оптичні явища.

Етапи змагання:

 • І етап – заочний (до 15 квітня – подання заявки на участь, розміщення презентацій і тез доповідей на сайті конкурсу; з 25 квітня до 10 травня – відкрите рейтингове оцінювання проектів);
 • ІІ етап – онлайн-захист проекту.

Для участі в І етапі необхідно до 15 квітня надіслати на електронну адресу junior.konkurs@gmail.com, iator@mail.ru:

 • заявку на участь;
 • тези доповіді і проект, оформлений у форматі презентації в Power Point (до 15 слайдів), відповідно до обраної номінації конкурсу.

Презентації та тези доповідей будуть розміщені на сайті конкурсу. За результатами їхнього відкритого рейтингового оцінювання визначатимуться учасники ІІ етапу.

Орієнтовні терміни проведення II етапу:

 • 15 травня – пробне підключення;
 • 16 травня – онлайн-захист у номінації «Історик-Юніор»;
 • 17 травня – онлайн-захист у номінації «Астроном-Юніор»;
 • 18 травня – онлайн-захист у номінації «Еколог-Юніор»;
 • 19 травня – онлайн-захист у номінації «Технік-Юніор»;
 • 20 травня – круглий стіл, підведення підсумків.

Контакти:

веб-сайт: МАН-Юніор Дослідник.

Листи

 


2016 рік

У квітні-травні ц.р. Національним центром «Мала академія наук України» буде проведений Всеукраїнський інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Дослідник» (умови конкурсу - на сайтах: http://man-iunior.org.ua, www.man.gov.ua).

Конкурс проводиться у два етапи:

 • І етап – заочний (до 15 квітня 2016 року – реєстрація учасників, розміщення презентацій і тез доповідей на сайті конкурсу; з 25 квітня до 06 травня ц.р. – відкрите рейтингове оцінювання проектів);
 • ІІ етап – захист проекту в онлайн-режимі за допомогою мережі Інтернет або очно на базі територіальних відділень Малої академії наук України.

Орієнтовні терміни захисту проектів у режимі он-лайн:

 • 10 травня – пробне підключення;
 • 11 травня – он-лайн захист у номінації «Історик-Юніор»;
 • 12 травня – он-лайн захист у номінації «Астроном-Юніор»;
 • 13 травня – он-лайн захист у номінації «Еколог-Юніор»;
 • 14 травня – он-лайн захист у номінації «Технік-Юніор»;
 • 16 травня – круглий стіл, підведення підсумків.

Загальні теми Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «МАН Юніор Дослідник», який проводитиметься у квітні-травні 2016 року за номінаціями:

 • «Історик-Юніор» - Геноцид як феномен ХХ сторіччя.
 • «Еколог-Юніор» - Стрес та його вплив на біологічні об’єкти рослинного і тваринного світу.
 • «Астроном-Юніор» - продовження загальних тем конкурсу 2015 р.:
 1. Навести результати ВЛАСНИХ спостережень об’єктів зоряного неба.
 2. Сформулювати завдання за космічними знімками і навести його розв’язання (продовження теми 2015 р.).
 • «Технік-Юніор» - продовження теми конкурсу 2015 р.

Оригінальні досліди-фокуси –  перетворити фізичні (хімічні) досліди в пізнавальні фокуси, використовуючи оригінальні ідеї, а також пристрої власної конструкції. Проте не можна використовувати досліди, які були вже продемонстровані на конкурсі в травні 2015 року. Рекомендується розробка дослідів-фокусів, які мають в основі електромагнітні явища.

До участі в заході запрошуються вихованці позашкільних, учні 7-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Для участі в І етапі заходу необхідно до 15 квітня ц.р. надіслати заявку (форма додається), проект, оформлений у форматі презентації в середовищі Power Point, та тези творчої роботи на електронну адресу junior.konkurs@gmail.com, iator@mail.ru.

Детальна  інформація  -  за  тел.:   0(44)  489-55-80, 0(97)234-50-94, 0 (50)362-07-09; e-mail: junior.konkurs(S)gmail.com; веб-сайти: www.man.gov.ua та http://man-iunior.org.ua.

Листи

Накази НЦ «МАНУ»

 


2015 рік

Повідомляємо, що у квітні-травні 2015 р. Національний центр «Мала академія наук України» проводить Всеукраїнський інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Дослідник».

Положення про Конкурс розміщено на сайтах www.man.gov.ua та http://man-junior.org.ua у розділах «Нормативна база» та «Анонс заходів»

Конкурс проводиться у два етапи:

 • І етап – заочний (до 15 квітня ц.р. – реєстрація учасників, розміщення презентацій і тез доповідей на сайті конкурсу; з 20 квітня до 04 травня – відкрите рейтингове оцінювання проектів),
 • ІІ етап – захист проекту в онлайн-режимі за допомогою мережі Інтернет або очно на базі територіальних відділень Малої академії наук України.

Орієнтовні терміни захисту проектів у режимі он-лайн:

 • 11 травня – тестове включення до системи захисту в режимі он-лайн;
 • 12 травня – он-лайн-захист у номінації «Історик-Юніор»;
 • 13 травня – он-лайн-захист у номінації «Астроном-Юніор»;
 • 14 травня – он-лайн-захист у номінації «Еколог-Юніор»;
 • 15 травня – он-лайн-захист у номінації «Технік-Юніор»;

16 травня – круглий стіл для керівників учнівських проектів, підведення підсумків.

Для участі в І етапі заходу необхідно до 10 квітня 2015 року надіслати заявку (форма додається), проект, оформлений у форматі презентації в середовищі Power Point, та тези творчої роботи на електронні адреси junior.konkurs@gmail.comiator@mail.ru.

Презентації та тези творчих робіт будуть розміщені на сайтах конкурсу. За результатами їх відкритого рейтингового оцінювання визначатимуться учасники ІІ етапу. Список учасників ІІ етапу конкурсу буде оприлюднений на сайтах конкурсу не пізніше ніж через п’ять календарних днів після завершення І етапу.

До участі в заході запрошуються учні 7-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів і вихованці позашкільних навчальних закладів відповідного віку.

Загальні теми Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «МАН Юніор Дослідник», який проводитиметься у квітні-травні 2015 року за номінаціями:

В номінації «Історик-Юніор» загальна тема: «70 років після закінчення ІІ світової війни: уроки історії»

Проаналізувати хід та результати певного етапу ІІ світової війни, її наслідки тощо. Доцільно провести певні порівняння подій ІІ світової та сучасні події.

В номінації «Астроном-Юніор» пропонується 2 загальні теми.

 1. Навести результати ВЛАСНИХ спостережень об’єктів зоряного неба. Необхідно описати, проаналізувати ці спостереження, зробити необхідні висновки, при можливості проілюструвати фотознімками.
 2. Сформулювати завдання для дослідження за космічними знімками і навести його розв’язання (продовження минулорічної теми). Необхідно самостійно сформулювати оригінальну задачу, використовуючи космічні знімки, і навести розв’язання цієї задачі. Приклади таких задач дивіться в рубриці «Архів» проектного конкурсу в номінації «Астроном» на сайті конкурсу http://man-junior.org.ua/.

В номінації «Еколог-Юніор»

Загальна тема: «Біоіндикація повітря».

Застосовувати методи біоіндикації повітря і зробити висновки щодо екологічного стану та його поліпшення в певній місцевості (місті, селі, районі тощо).

В номінації «Технік-Юніор»

Загальна тема: «Оригінальні досліди-фокуси».

Перетворити фізичні (хімічні) досліди у пізнавальні фокуси, використовуючи оригінальні ідеї, а також пристрої власної конструкції.

Детальна інформація – за тел.: 0 (44) 489-55-80, 0 (97) 234-50-94, 0 (50)362-07-09; е-mail:junior.konkurs@gmail.com; веб-сайти: www.man.gov.ua та http://man-junior.org.ua

Листи

Умови проведення

Накази НЦ «МАНУ»


2014 рік

У квітні-травні ц.р. Національний центр «Мала академія наук України» проводить Всеукраїнський інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Дослідник».

Конкурс проводиться у два етапи:

 • І етап – заочний (до 15 квітня ц.р. – реєстрація учасників і розміщення презентацій і тез доповідей на сайті конкурсу;  з 15 до 30 квітня – відкрите рейтингове оцінювання проектів),
 • ІІ етап –захист проекту в онлайн-режимі за допомогою мережі Інтернет або очно на базі територіальних відділень Малої академії наук України (12 травня – тестове включення до системи захисту в режимі он-лайн; з 13 до 16 травня – захист проектів у режимі он-лайн, 17 травня – круглий стіл для керівників учнівських проектів).

Для участі у конкурсі необхідно з 10 березня по 10 квітня 2014 року надіслати заявку (форма додається), тези творчої роботи та презентацію проекту, оформлену в середовищі Power Point, на електронну адресу: junior.konkurs@gmail.com.

Вимоги до написання тез, оформлення презентацій та тематика за номінаціями додаються.

Презентації та тези творчих робіт будуть розміщені на сайтах конкурсу. За результатами їх відкритого рейтингового оцінювання визначатимуться учасники ІІ етапу. Список учасників ІІ етапу конкурсу буде оприлюднений на сайтах конкурсу не пізніше, ніж через п’ять календарних днів після завершення І етапу. 

До участі в заході запрошуються учні 7-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів і вихованці позашкільних навчальних закладів відповідного віку.

Детальна інформація – за тел.: 0 (44) 489-55-80, 0 (97) 234-50-94, 0 (50)362-07-09; е-mail: junior.konkurs@gmail.com; веб-сайти: www.man.gov.ua та http://man-junior.org.ua.

Листи

Умови проведення

Накази НЦ «МАНУ»


2013 рік

Національний центр «Мала академія наук України» проводить у квітні-травні 2013 року Всеукраїнський інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Дослідник».

Конкурс проводиться у два етапи:

 • І етап – заочний (до 15 квітня ц.р. – реєстрація учасників і розміщення презентацій і тез доповідей на сайті конкурсу; з 15 до 30 квітня – відкрите рейтингове оцінювання проектів),

 • ІІ етап – захист проекту в онлайн-режимі за допомогою мережі Інтернет або очно на базі територіальних відділень Малої академії наук України (13 травня – тестове включення до системи захисту в режимі он-лайн; з 14 до 17 травня – захист проектів у режимі он-лайн).

Для участі в І етапі заходу необхідно до 10 квітня 2013 року надіслати заявку (форма додається), проект, оформлений у форматі презентації в середовищі Power Point, та тези творчої роботи на електронну адресу junior.konkurs@gmail.comiator@mail.ru або на компакт-диску на поштову адресу організаційного комітету: 69002, м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 11, Запорізький технічний ліцей.

Презентації та тези творчих робіт будуть розміщені на сайтах конкурсу. За результатами їх відкритого рейтингового оцінювання визначатимуться учасники ІІ етапу. Список учасників ІІ етапу конкурсу буде оприлюднений на сайтах конкурсу не пізніше, ніж через п’ять днів після завершення І етапу.

До участі в заході запрошуються учні 7-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів і вихованці позашкільних навчальних закладів відповідного віку.

Детальна інформація  – за телефонами: 0 (44) 289-82-07, 0 (97) 234-50-94; е-mail: junior.konkurs@gmail.com, веб-сайти: www.man.gov.ua та http://man-junior.org.ua.

Листи

Умови проведення

Накази НЦ «МАНУ»

Форма заявки тестового етапу

Форма заявки проектного етапу

Інструкція до системи онлайн-конференції Openmeetings

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН