Анонси

Спецкурс «Основи дистанційного зондування Землі»

Лабораторія геоінформаційних систем та дистанційного зондування Землі Національного центру «Мала академія наук України» анонсує спецкурс «Основи дистанційного зондування Землі: аналіз космічних знімків у геоінформаційних системах».

Для кого – педагогічні працівники закладів позашкільної та загальної середньої освіти, зокрема керівники гуртків природничого профілю та вчителі природничих дисциплін.
Коли – 18–31 жовтня 2021 року.
Де – платформа «Zoom». Для участі у спецкурсі необхідно до 4 жовтня 2021 року зареєструватися.
Про що – ви дізнаєтеся, як застосовувати матеріали дистанційного зондування Землі та відкрите програмне забезпечення Quantum GIS у кліматичних, гідрологічних, лісових, сільськогосподарських дослідженнях тощо. Зокрема, дізнаєтеся, як можна використовувати супутникові знімки у видимому та радіолокаційному діапазоні для оцінки стану рослинності на полях чи особливостей змін лісового масиву, як моніторити стан якості води у водосховищах і виявляти нафтові розливи у морях. Навчитеся працювати із цифровою моделлю рельєфу, топографічними картами та іншими картографічними матеріалами. Опануєте, як виконувати керовану класифікацію, розраховувати різноманітні індексні зображення (вегетаційні, водні), знаходити кореляційні зв’язки між різними показниками, робити регресійний аналіз та багато цікавого.

Для працівників територіальних відділень Малої академії наук України спецкурс безкоштовний.

Для освітян, які прагнуть долучитися, але не працюють у територіальних відділеннях Малої академії наук України, вартість становить 1500 грн.

Натискаючи кнопку «Сплатити», Ви погоджуєтеся з договором оферти.

Заявку на участь у спецкурсі та документ про підтвердження оплати потрібно надіслати на електронну адресу: gis_rs@man.gov.ua.

Що отримаєте – за умови успішного завершення спецкурсу учасник отримає сертифікат (обсягом 40 годин).

20.09.2021

Практикум «Цифровий простір педагога»

Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру «Мала академія наук України» анонсує практикум для освітян «Цифровий простір педагога».

Для кого: педагогічні та науково-педагогічні працівники закладів освіти.

Коли: 6 вересня ‒ 7 жовтня 2021 року.

Де: платформа «Zoom».

Заняття проводитимуться двічі на тиждень (понеділок і четвер) із 17.00 до 19.30.

Для участі необхідно до 30 серпня 2021 року зареєструватися за покликанням.

Про що: розглянете можливості низки онлайн-застосунків, сервісів та програм для використання в освітньому процесі, дізнаєтеся про ресурси для створення:

 • тестів, ігор, вікторин, опитувань, відеозавдань;
 • інтерактивних презентацій, книжок, плакатів, робочих аркушів, карт пам’яті;
 • віртуальних дошок і середовищ для спільної роботи;
 • вебсторінок та колекцій матеріалів.

Для працівників територіальних відділень Малої академії наук України практикум – безкоштовний.

Для освітян, які прагнуть долучитися, але не працюють у територіальних відділеннях Малої академії наук України, вартість практикуму становить 1000 грн.

Натискаючи кнопку «Сплатити», Ви погоджуєтеся з договором оферти.

Заявку на участь у практикумі й документ про підтвердження оплати потрібно надіслати на електронну адресу: p4c@man.gov.ua.

Що отримаєте: за умови успішного завершення практикуму учасник отримає сертифікат про підвищення кваліфікації (обсягом 30 годин).

20.08.2021

Практикум «Цифровий простір педагога»

Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру «Мала академія наук України» анонсує практикум для освітян «Цифровий простір педагога».

Для кого: педагогічні та науково-педагогічні працівники закладів освіти.

Коли: 3–28 червня 2021 року.

Де: платформа «Zoom».

Заняття проводитимуться двічі на тиждень (понеділок і четвер) із 17.00 до 19.30.

Для участі необхідно до 27 травня 2021 року зареєструватися за покликанням.

Про що: розглянете можливості низки онлайн-застосунків, сервісів та програм для використання в освітньому процесі, дізнаєтеся про ресурси для створення:

 • тестів, ігор, вікторин, опитувань, відеозавдань;
 • інтерактивних презентацій, книг, плакатів, робочих аркушів, карт пам’яті;
 • віртуальних дошок та середовищ для спільної роботи;
 • вебсторінок та колекцій матеріалів.

Для працівників територіальних відділень Малої академії наук України курс – безкоштовний.

Для освітян, які прагнуть долучитися, але не працюють у територіальних відділеннях Малої академії наук України, вартість становить 800 грн.

Натискаючи кнопку «Сплатити», Ви погоджуєтеся з договором оферти.

Заявку на участь у практикумі та документ про підтвердження оплати потрібно надіслати на електронну адресу: p4c@man.gov.ua.

Що отримаєте: за умови успішного завершення практикуму учасник отримає сертифікат про підвищення кваліфікації (обсягом 30 годин).

19.05.2021

Спецкурс «Діджитал-інструменти для дистанційного навчання»

Національний центр «Мала академія наук України» анонсує спецкурс «Діджитал-інструменти для дистанційного навчання».

Для кого? Для педагогічних працівників закладів освіти.

Про що? Метою спецкурсу є сприяння поглибленню та вдосконаленню навичок педагогів для організації інтерактивного дистанційного навчання. Опанування сучасних діджитал-інструментів (застосунків та програм) для роботи в режимі онлайн, зокрема враховуючи можливості сервісів «Canva», «Crello», «Animaker», «Renderforest» для створення онлайн-презентацій, інфографіки, анімаційних роликів. Освітній контент в інстаграмі та ютубі як додатковий інструмент навчання.

Навіщо? Щоб ознайомити з різними діджитал-інструментами для організації навчання онлайн, а також розвинути практичні навички створення інтерактивних форматів навчання й утримання уваги учнів при дистанційному навчанні.

За підсумками роботи (при виконанні всіх самостійних завдань та складанні підсумкового тесту) учасники й учасниці отримають сертифікати (15 годин).

Коли? З 19 квітня по 1 травня (лекції двічі на тиждень).

Як? Онлайн, на платформах «Zoom» та «Google Classroom».

Реєстрація за посиланням.

Дедлайн заповнення анкети: 15 квітня 2021 року до 18:00.

Інформацію про зарахування на курс учасники отримають на електронні скриньки, вказані під час реєстрації, 16 квітня ц. р.

12.04.2021

Спецкурс з математики «Комбінаторика»

Лабораторія математичних наук Національного центру «Мала академія наук України» анонсує навчання за програмою спецкурсу з математики «Комбінаторика».

Для кого? Для педагогічних і науково-педагогічних працівників, зокрема керівників гуртків математичного профілю та вчителів / викладачів математики.

Про що? Метою курсу є розвиток навичок розв’язання задач з математики, в основі яких лежать базові ідеї комбінаторики, від простих і навчальних задач – до більш складних та нетривіальних.

Навіщо? Щоби вдосконалити та поглибити знання з розділу математики, присвяченому комбінаториці, оволодіти навичками впровадження в освітній процес задач, які зацікавлять школярів та допоможуть мотивувати їх поглиблювати власні знання з математики.

За підсумками роботи (при успішному виконанні принаймні 70% усіх завдань і складанні іспиту) учасники отримають сертифікат (40 годин).

Коли? Із 13 квітня по 29 червня 2021 року (лекції щовівторка о 18:00).

Як? Дистанційно. На платформах «Google Classroom» та «Zoom».

Реєстрація за посиланням.

Дедлайн заповнення анкети: 8 квітня 2021 року до 18:00.

Інформацію про зарахування на курс учасники отримають на електронні скриньки, вказані під час реєстрації, 11 квітня ц. р.

30.03.2021

Навчальний модуль «Методика розв’язування задач з хімії»

Лабораторія експериментальних досліджень «Ex Lab» Національного центру «Мала академія наук України» анонсує навчальний модуль «Методика розв’язування задач з хімії».

Для кого? Для педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти, зокрема керівників гуртків природничого профілю, учителів / викладачів природничих дисциплін.

Коли? 22 березня – 18 квітня 2021 року.

Про що? Поглиблення та вдосконалення знань і вмінь із розв’язування хімічних задач; про математичні особливості розв’язування задач; світовий досвід викладання хімії.

За підсумками роботи (при успішному виконанні всіх завдань) учасники й учасниці отримають сертифікати (24 години).

Де? На платформах «Google Classroom» та «Zoom». Код доступу до платформи «Google Classroom» буде надісланий учасникам на електронні адреси, вказані під час реєстрації, 21 березня.

Реєстрація за посиланням.

Дедлайн заповнення анкети: 20 березня 2021 року.

Інформацію про зарахування учасники отримають на електронні скриньки, вказані під час реєстрації.

19.03.2021

Інтенсив «Методика формування цінностей та розвитку м’яких навичок учнів»

Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру «Мала академія наук України» анонсує програму інтенсиву для освітян «Методика формування цінностей та розвитку м’яких навичок учнів».

Для кого? Для педагогічних працівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

Про що? Метою інтенсиву є опанування практичних навичок і знань з організації освітніх заходів для школярів із формування цінностей та тренування soft skills.

Навіщо? Учасники дізнаються:

 • яким контентом наповнювати навчальну програму локального освітнього заходу для учнів;
 • як ефективно компонувати складові програми;
 • який інструментарій неформальної освіти є дієвим у процесі формування цінностей та тренування soft skills учнів;
 • як організувати й провести авторський локальний освітній захід для учнівської молоді (з програмою від 3 до 7 днів).

За підсумками роботи (при успішному виконанні всіх завдань та реалізації локальних освітніх заходів) учасники отримають сертифікати (30 годин).

Коли? Із 5 квітня по 15 липня 2021 року за таким графіком:

 • І етап: 5–16 квітня. Навчання у форматі лекцій і воркшопів за графіком;
 • ІІ етап: 17 квітня – 31 травня. Розробка та підготовка локального освітнього заходу під менторським супроводом. Індивідуальні консультації;
 • ІІІ етап: 1 червня – 5 липня. Реалізація локальних освітніх заходів;
 • IV етап: 5–15 липня. Підбиття підсумків.

Як? Дистанційно. На платформах «Zoom», «Google Classroom», у групі «Telegram». Лінки доступу будуть надіслані учасникам на електронні адреси, вказані під час реєстрації, до 4 квітня цього року.

Реєстрація за посиланням.

Дедлайн заповнення анкети: 2 квітня 2021 року.

Інформацію про зарахування на курс учасники отримають на електронні адреси, вказані під час реєстрації.

18.03.2021

Спецкурс «Основи дистанційного зондування Землі»

Лабораторія геоінформаційних систем та дистанційного зондування Землі Національного центру «Мала академія наук України» анонсує спецкурс «Основи дистанційного зондування Землі: історія та практичне застосування».

Для кого – педагогічні та науково-педагогічні працівники закладів освіти, зокрема керівники гуртків природничого профілю, вчителі / викладачі природничих дисциплін.

Коли – 15–27 березня 2021 року.

Де – платформа «Zoom». Для участі у спецкурсі необхідно до 10 березня 2021 року зареєструватися за посиланням.

Про що – ви дізнаєтеся, як застосовувати космічні знімки сімей Sentinel та Landsat у різнотематичних дослідженнях, зокрема кліматичних, гідрологічних, лісових, сільськогосподарських тощо. Курс охоплюватиме такі тематики: виявлення наслідків пожежі й вулканічної активності; моніторинг стану водних об’єктів, забруднення атмосферного повітря, змін сільськогосподарських угідь та втрат лісових ресурсів; дослідження антропогенного впливу на ландшафти під час видобування бурштину тощо.

Для працівників територіальних відділень Малої академії наук України спецкурс – безкоштовний.

Для освітян, які прагнуть долучитися, але не працюють у територіальних відділеннях Малої академії наук України, вартість становить 750 грн.

Натискаючи кнопку «Сплатити», Ви погоджуєтеся з договором оферти.

Заявку на участь у спецкурсі та документ про підтвердження оплати потрібно надіслати на електронну адресу: gis_rs@man.gov.ua.

Що отримаєте – за умови успішного завершення спецкурсу учасник отримає сертифікат (обсягом 32 години).

01.03.2021

Спецкурс «Академічна доброчесність для педагогів»

Лабораторія інноваційного змісту освіти Національного центру «Мала академія наук України» анонсує спецкурс «Академічна доброчесність для педагогів».

Для кого? Для педагогічних працівників закладів позашкільної та загальної середньої освіти.

Про що? Поняття «академічна доброчесність» у всіх на слуху, але сприймають його часто у вузькому розумінні боротьби з плагіатом. У середовищі вчителів ситуація погіршується, якщо увагу переводять на суто формальні вимоги – наявність положення про академічну доброчесність у закладі освіти. Курс покликаний пояснити значення академічної доброчесності для розбудови академічної культури, якісної освіти та добробуту українського суспільства, надати інструменти й практичні поради для застосування принципів академічної доброчесності у професійній діяльності педагога.

Навіщо? Для сприяння формуванню культури академічної доброчесності в Україні шляхом поглиблення знань педагогів щодо цього поняття, надання дієвих інструментів для її розбудови в закладах освіти.

За підсумками роботи (у випадку успішного виконання всіх завдань) учасники й учасниці отримають сертифікати (10 годин).

Коли? 25–26 березня 2021 року.

Як? Дистанційно. На платформах «Google Classroom» та «Zoom». Комунікація з викладачем – через вайбер чи телеграм. Коди доступу до платформ будуть надіслані учасникам на електронні адреси, вказані під час реєстрації, 24 березня.

Реєстрація за посиланням.

Дедлайн заповнення анкети: 22 березня 2021 року до 20:00.

Інформацію про зарахування на курс учасники отримають на електронні скриньки, вказані під час реєстрації.

05.03.2021
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН