НАУКОВИЙ ЛЕКТОРІЙ ШКОЛЯРАМ ЗІ СХОДУ
За підтримки МАН стартував проект «Науково-популярні лекції для дітей-переселенців»

prev next

За повідомленням інформаційного агентства «Укрінформ», на кінець січня в Україні було зареєстровано понад 240 тисяч внутрішньо переміщених дітей. Серед них, за даними МОН України, близько 112 тисяч навчаються в загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладах країни. Значна кількість дітей-переселенців перебуває в Києві і Київській області. Тому ініціатива НЦ «Мала академія наук України», БФ «Дитинець» та ГО «Інтелект Україна», яка опікується проектами «Наукова світлиця» і «Банк лекцій», щодо проведення у столиці лекцій із різних наукових дисциплін для 10–14-річних школярів викликала неабияку підтримку науковців і захоплення серед самих дітей і їхніх батьків.

Лекції розпочалися 7 березня і триватимуть до 18 квітня, проводяться щовівторка. Кожне заняття складається з двох частин – теоретичної і практичної. Так, під час другої лекції, присвяченій математиці, старший науковий співробітник відділу математичної фізики Інституту математики НАН України, кандидат фізико-математичних наук Ірина Єгорченко розповідала про математичні фокуси, результат яких є доволі неочікуваними. Для прикладу, лектор попросила кожну дитину задумати будь-яке число від одного до десяти. А далі запускалася математична гра: дітям пропонували помножити задумане число на два і додати десять, потім учні ділили результат на два та мали сказати вголос отримане число. А лектор легко визначала, яке саме число було задумано дитиною. Учні були дуже здивовані: звідки викладач знала правильну відповідь? Вони щиро зраділи, дізнавшись про таємний алгоритм – «магічну» формулу, за допомогою якої пані Ірина вираховувала задумані слухачами числа.

Під час другої частини лекції діти будували інженерні конструкції з підручних матеріалів, наприклад, вежі з паперу і пластиліну. Виконуючи це завдання, слухачі на практиці переконувалися, що оптимальну стійкість такі конструкції матимуть тільки у формі рівностороннього трикутника. Працювали над завданням діти в командах, щоб на практиці закріпити отримані знання і навички працювати разом.

В Ерфана Кудусова, переселенця з Ялти і батька трьох дітей, старші сини Кірім і Сеід Халіл відвідали лекцію з математики. Батько вдячний організаторам за цікавий проект. Кіріму – 10-річному хлопчику, який за три роки змінив п’ять шкіл, важливо вийти зі стресової ситуації, а робота в команді над оригінальними проектами разом з іншими дітьми допомагає в цьому.

На згадку про участь у проекті усі діти отримали подарунки: солодощі й футболки з сонячним логотипом МАН.

Організатори проекту «Науково-популярні лекції для дітей-переселенців» кожну лекцію записують на відео, яке потім розміщується на «Банку лекцій».

Наступне заняття відбудеться 21 березня й присвячене математиці. Надалі плануються лекції з фізики, астрономії й біології. Ознайомитися з їхнім графіком можна на сторінці «Наукова світлиця» у Facebook. Лекції проводяться безкоштовно, для участі потрібна тільки реєстрація.

17.03.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН