70 РОКІВ ПЕРШОМУ КОСМОНАВТОВІ УКРАЇНИ ЛЕОНІДУ КАДЕНЮКУ

Сьогодні Першому Космонавту України, Герою України Леонідові Каденюку виповнилося б 70 років. Велика і сумна для нас дата. На жаль, Леонід Костянтинович пішов від нас три роки тому, однак для Малої академії наук України він став визначною і незабутньою постаттю.

Леонід Каденюк був з нами від самого початку функціонування МАН. Він щиро і повністю віддавався роботі з обдарованими дітьми, любив проводити з ними час, ділитися своїми невичерпними знаннями та неймовірним досвідом. Своєю аурою людини-легенди він із тих, хто вагався, багатьох залучив до науки і мрій. А як відомо, мрії спонукають до пошуків і здобутків.

За підтримки Малої академії наук України наприкінці 2017 року, за кілька місяців до кінця життя, Леонід Костянтинович вступив до лав найпрестижнішого об’єднання астронавтів світу – Асоціації дослідників космосу (Association of Space Explorers), твердо і свідомо обравши її Європейське відділення, хоча отримав запрошення від усіх: Азії, Росії і Америки. Ця пам’ятна подія сталася під час Щорічного конгресу Асоціації у французькому місті Тулуза, куди з’їхалися більше сотні космонавтів. І там Леонід Каденюк не знехтував нагодою виступити перед учнями місцевого училища інженерів авіації та пілотів – адже й сам був пілотом-випробувачем, перш ніж полетіти до космосу у 1997 році на американській «Колумбії».

Справу Леоніда Каденюка у МАН продовжують його дружина, Віра Юріївна, та син, Дмитро Леонідович. При МАН створено меморіальну кімнату Першого космонавта України, проводяться заходи, присвячені космічній тематиці, ведеться підготовка видання невідомих праць Першого космонавта.

Леонід Костянтинович Каденюк був відкритою, щирою людиною, завзято опікувався екологічним майбутнім Землі, дивився на все очима великої і доброї дитини – і любив пізнавати, йти вглиб. Він вчився усе життя – і спонукав вчитися інших.

Вічна пам’ять Досліднику, Космонавту і Герою!

28.01.21
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН