ВИЗНАЧЕНО НАЙКРАЩИХ ЮНИХ ЛІТЕРАТУРОЗНАВЦІВ, ФОЛЬКЛОРИСТІВ І МИСТЕЦТВОЗНАВЦІВ

prev next

10 квітня відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН завершило свою роботу. На третій етап змагання було подано 124 роботи, найбільше – з мистецтвознавства, найменше – з російської літератури.

Привітати юнацтво з науковими здобутками прийшли президент МАН Станіслав Довгий, третій Президент України Віктор Ющенко і поет, перекладач, літературний критик, Герой України Дмитро Павличко.

– Мені здається, якщо ми мріємо про велике національне майбутнє, ми повинні говорити про те, як виграти в освіті і науці. Разом з освітою і наукою ми виграємо в технологіях – те, що рухає людський прогрес. Я буду всіляко підтримувати ідеї, які стосуються проектів у галузі освіти і науки, – запевнив Віктор Ющенко, який, до речі, у 2006 році своїм указом затвердив вручення стипендій Президента переможцям Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН.

Вітальні слова юнацтву також лунали від представника ВГО «Випускники Малої академії наук України» Віри Іванчук; бельгійського тренера з методики «Філософія для дітей» Ізабель Джесперс, яка на запрошення академії 10 квітня провела у столиці воркшоп для старшокласників, присвячений важливості виховання емоційного інтелекту; директора департаменту стратегічного маркетингу національної мережі автозаправних комплексів «БРСМ-Нафта» Олександра Мельничука. Саме компанія «БРСМ-Нафта» є спонсором подарунків переможцям цьогорічного конкурсу-захисту.

– Ми, як соціально відповідальний бізнес, просто зобов’язані підтримати талановиту молодь. Тому що якраз і бізнес має частинку зароблених коштів вкладати в розвиток нашої держави, а розвиток – це саме ви. Ми вклали частину коштів у вас, щоб мотивувати на розвиток нашої держави, – зазначив пан Олександр.

До вітальних слів долучилися й ті, хто оцінював знання і дослідницькі навички молоді, – журі конкурсу: голова журі секції «Зарубіжна література», завідувач кафедри методики викладання світової літератури факультету іноземної філології НПУ імені М. П. Драгоманова Олена Ісаєва; члени журі відділення «Літературна творчість»: його голова, публіцист, прозаїк, поет Олександр Балабко та асистент кафедри французької філології Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка, поет, прозаїк, перекладач Дмитро Чистяк; член журі «Фольклористика», завідувач відділу фольклористики Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України Микола Дмитренко.

Давно ми не отримували такого рівня роботи і давно не відбувався такого рівня захист, яким він був учора. Маю на увазі те, що діти були настільки зацікавлені темами, які презентували, що продовжували свої дискусії після захисту, на перерві. Ми, ідучи коридором, чули, як вони гаряче сперечалися між собою. Це і є метою Малої академії наук: відкрити шлях у науку, – зауважила Олена Ісаєва.

Перемогу в секції «Зарубіжна література» виборола учениця 11 класу з Полтавщини Вероніка Захарова. Дівчина вивчала алюзивний ракурс роману Оскара Вайлда «Портрет Доріана Грея», тобто коли в одному творі подаються натяки на інший твір або певний історичний, міфологічний, побутовий факт. Школярка навіть розробила збірник з алюзіями творів у романі «Портрет Доріана Грея», де вони подані у тому порядку, в якому з’являються в романі.

Землячці Вероніки, десятикласниці Софії Сердюк дослідження концепту «їжа» в контексті гоголівської прози принесло перше місце в секції «Російська література». У секції «Українська література» перемога дісталася Луняці Дмитру, учневі 11 класу з Вінницької області, за наукову розвідку «Життєві історії сучасників у ліриці Сергія Жадана».

Коли ми заочно знайомилися з роботами, то нам видалося, ніби у цьому році буде нижчий рівень, ніж у минулому році, бо не було яскравих робіт. Але коли заслухали презентації на захисті, то одразу стало зрозуміло, що приїхали дуже яскраві діти, які заслуговують на перемогу, – розповіла голова журі секції «Фольклористика», провідний науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України Людмила Єфремова.

На перемогу в цій секцій заслужили аж дві конкурсантки: учениця 10 класу з Івано-Франківщини Соломія Королевич, що досліджувала особливості поетики й символіки обрядових весільних пісень на прикладі села Стопчатів Івано-Франківської області, та одинадцятикласниця з Вінниці Єлизавета Станкевич, наукова розвідка якої присвячена образам-символам весільних пісень Східного Поділля.

– Два роки я «оббивала» пороги фіналу конкурсу. Мені не вдавалося зайняти перше місце. Але вже в одинадцятому класі я «добила». Напевне, той такий незабутній досвід, який я здобула за цих два роки, приніс мені перемогу, – поділилася Єлизавета. – Завдяки МАН я навчилася майже нічого не боятися. Напевне, найстрашніше, що може бути, – це контрольна робота, бо вона дуже важка, навіть не сам захист, не робота з публікою, коли захищаєш роботу. Ще МАН навчила володіти собою і завжди йти вперед з гордо піднятою головою, навіть якщо призове місце не здобув.

Перше місце у секції «Літературна творчість» посів одинадцятикласник із Києва В’ячеслав Стельмах за збірку віршів «Дифірамби сонцю». На дві перемоги також багата секція «Мистецтвознавство». Десятикласниця з Донецької області Катерина Радик, яка перемогла вже вдруге, вивчала функції живописного екфрасису в просторовій організації художнього твору на прикладі творчості Джорджо де Кіріко. А учень 11 класу з Києва Данило Гайдамаха досліджував музичне мистецтво в математичному розрізі.

Олена Сидорик
10.04.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН