«ЧОТИРНАДЦЯТЬ»  ІЗ  «ДВАНАДЦЯТИ»
Таку оцінку за дванадцятибальною шкалою виставили юні математики і філософи літнім школам МАН

prev next

Середина літа, Пуща-Водиця у самому буянні зелені дібров, де можна побачити трьохсотлітні красені-дуби. Ними милувалися Тарас Шевченко, Леся Українка, Микола Гоголь, інші знані митці і науковці. Ці неймовірні ліси на околиці столиці дивували й учасників двох Всеукраїнських літніх шкіл Малої академії наук України – філософської і математичної. Незвичайне навчання і дозвілля для непересічних «ліриків» і «фізиків» з 6 по 12 липня проводилося у Міжнародному центрі дитячої наукової творчості НЦ «МАНУ».

Літня школа з філософії МАН України зібрала разом 11 переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у відділенні філософії та суспільствознавства і призерів Всеукраїнської олімпіади з філософії для школярів. Упродовж семи днів учасники школи вчилися працювати з першоджерелами і дослідницькою літературою, писати академічні есе. Наприкінці занять відбулася презентація групових проєктів «Філософія в школі», автори яких запропонували власні освітні програми викладання філософії для підлітків.

До проведення лекцій і практичних занять були залучені найкращі викладачі Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серед них – кандидати філософських наук Євгенія Буцикіна, Ганна Гнатовська, Марія Назаренко і Михайло Кольцов. Концепцію організації школи запропонували і вдало реалізували методисти НЦ «МАНУ», кандидати філософських наук Наталія Легка і Любов Терехова.

А доктор філософських наук, професор Андрій Баумейстер був надзвичайно вражений:

– Підтримую ініціативи МАН, щоб філософія поступово входила у школу. Тому що філософія супроводжує ті питання, які ставлять діти. Побачив на заняттях дуже високий рівень включеності, пристрасті, бажання вести дискусії, почув неординарні метафори і порівняння, – зазначив Андрій Олегович.

Лекційні і практичні заняття Всеукраїнської літньої математичної школи Малої академії наук України для майже двох десятків обдарованих школярів з 12 областей України проводив доцент КНУ імені Тараса Шевченка, кандидат фізико-математичних наук Володимир Плахотник. Знаний науковець-математик, Володимир Васильович у щирому захопленні від школи і її слухачів:

– Цьогорічна літня школа МАН – найкраща за вісім років, у яких я брав участь. Приємно було познайомитися з нетривіальними дітьми, що, як і я, люблять математику, – працювати з ними було значно веселіше і продуктивніше.

Ранковий і вечірній час учасники заповнювали інтелектуальними іграми і спортивними змаганнями, спільним переглядом і обговоренням фільмів, самопідготовкою. Культурна програма шкіл завершилася екскурсією Києвом та музеями столиці.

Якщо викладачі високо оцінюють рівень знань, креативу і мотивації майже трьох десятків слухачів цих літніх шкіл МАН, то вибаглива до нового молодь поставила кожній школі максимальні оцінки. Деякі юні математики визначали перевершення сподівань від навчання на «14» за дванадцятибальною шкалою. А це вже свідчення гідного результату інноваційного навчання!

Сергій Кутняков
13.07.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН