«КМАНівські дебати»: Лабораторія лідерства та фасилітаційних практик Київської МАН набирає обертів

prev next

Створена нещодавно Лабораторія лідерства та фасилітаційних практик Київської МАН набирає обертів. 11 квітня 2018 року, в рамках підготовки до ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, відбувся черговий захід Лабораторії лідерства та фасилітаційних практик Київської МАН – для переможців ІІ (міського) етапу конкурсу було організовано тренінг-практикум «КМАНівські дебати». Захід було організовано на базі лабораторного комплексу МанЛаб Національного центру «Мала академія наук».

Жанр «Дебати» – найскладніша техніка ораторської майстерності. Це просунутий модуль ораторської майстерності, який навчає досягти успіху за рахунок лідерських якостей. Саме тому підліткам-науковцям дуже важливо опанувати її, навчитись найліпшим чином не лише презентувати свої наукові роботи, а й відстоювати свою точку зору в науковій дискусії.

Друга частина була присвячена роботі в парах та четвірках один проти одного, де кожна пара відстоювала позицію «за» або «проти». Решта учасників у цей час виступали в ролі журі, яке визначало, яка команда краще справилася зі своїм завданням. На виступ кожної команди відводилося по 4 хвилини. А теми для дискусії були дуже актуальні та цікаві для юних дослідників: «Чи варто бути КМАНівцем?», «Чи потрібно брати участь у конкурсі-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН ?» та « Де вчитися – в Україні чи за кордоном?».

Під час дебатів КМАНівці дізналися про секрети роботи зі складною аудиторією, про те, як зберегти свій емоційний стан і не піддаватися на провокації, чітко висловлювати та відстоювати свою думку, засвоїли техніку побудови переконливих аргументів тощо. Атмосфера на заході панувала захоплююча, дружня та відверта. Молоді науковці з ентузіазмом висловлювали та обговорювали свої погляди, відчуваючи, що їх думка важлива для їх колег – таких самих юних дослідників-науковців, що вони є ініціаторами позитивних змін. Всі так захопилися дебатами, що й не помітили, як спливли три години часу, відведеного на тренінг.

Учасники КМАНівських дебатів висловили подяку за корисно та цікаво проведений час тренеру Інесі Пустоваловій. Всі висловили одностайну думку, що з нетерпінням чекатимуть на наступну зустріч зі своїми однолітками-науковцями в Лабораторії лідерства та фасилітаційних практик Київської МАН.

За матеріалами Київської МАН.

16.04.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН