«МИ  –  ЧЕМПІОНИ»
Мала академія наук у 2019 році активно готуватиме учнів – членів МАН до міжнародних конкурсів

prev next

«Ми – чемпіони» – проект під такою назвою було започатковано в Малій академії наук України відділом міжнародних масових заходів на початку 2018 року, і він буде реалізовуватися протягом 2019–2020 років. Основна його мета – ознайомити учнів – членів МАН з можливостями і вимогами участі в Конкурсі молодих вчених Європейського Союзу – EUCYS (European Union Contest for Young Sciences), а також в інших міжнародних конкурсах і змаганнях.

З метою активізації дитячого інтересу впродовж січня – лютого 2018 року в рамках зимових наукових шкіл у Міжнародному центрі дитячої наукової творчості НЦ «МАНУ» було проведено декілька занять на тему «Наші чемпіони». Зокрема, охоплено майже 100 дітей-учасників шкіл з «Фізики» (05.01.2018), «Робототехніки» (14.02.2018), «Біології для 9–11 класів» (20.02.2018), «Математики та хімії для 7–8 класів» (26.02.2018), «Хімії для 9–11 класів» (28.02.2018).

Під час занять учні дізналися про те, що Конкурс EUCYS, заснований у 1989 році за ініціативою Європейської Комісії, ставить за мету залучити молодь до вибору життєвого шляху та кар’єри в науці, сприяти співпраці й обміну ідеями між молодими вченими і допомогти їх подальшій роботі у сфері науки й техніки. Міжнародне журі EUCYS затверджується організаторами від ЄС і оцінює роботи за сучасними напрямами науки і техніки. Організаційні та інші вимоги Конкурсу регламентовані документом ЄС «Rules and Regulations». Нагородами Конкурсу є грошові призи за перше, друге і третє місця, а також спеціальні заохочення. Це змагання для молоді віком від 14 до 20 років – представників країн – членів Європейського Союзу, а також Грузії, Ізраїлю, Росії, Швейцарії, Туреччини, Білорусі, Канади, України, Китаю, Індії, США та деяких інших. Представники України беруть участь у EUCYS з 1994 року. За період 1994–2018 рр. вони вибороли 8 нагород, 5 з яких – від 2011 року, відтоді як команда України почала формуватися з переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН (його визначено національним етапом конкурсу EUCYS).

Для підняття «наукового духу» на заняттях демонстрували спеціально знятий фільм про здобутки МАНівців на міжнародній конкурсній арені за останні роки. Глядачі з інтересом і схвально сприйняли відео, ставили запитання й отримували рекомендації щодо підготовки до участі в EUCYS. Окремо увагу учасників було зосереджено на основній умові – вони мають бути переможцями Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, а також добре володіти англійською мовою.

Схвальна реакція слухачів занять «Наші чемпіони», а також проявлений ними інтерес до міжнародних заходів засвідчили важливість подальшої роботи МАН у цьому напрямі. Тож з учасниками занять домовилися про подальше спілкування електронною поштою з метою вивчення їхніх оцінок і пропозицій для підготовки рекомендацій щодо розвитку конкурсного напряму діяльності. Робота зі збору й опрацювання цієї інформації триває.

Другою важливою складовою проекту «Ми – чемпіони» стала робота з учасниками IX Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України» (м. Київ, 21–23 листопада 2018 р.) для стимулювання їхнього інтересу, вивчення потреб і надання допомоги в підготовці до міжнародних конкурсних заходів у формі зустрічей-бесід. Зокрема, з 15 довільно вибраними учасниками виставки обговорювали питання вдосконалення і «підтягування» їх робіт до конкурентоспроможного європейського рівня з урахуванням позитивного досвіду участі членів МАН у Конкурсі EUCYS упродовж останніх років. Інформацію, яку буде отримано в результаті опрацювання надісланих ними даних, використовуватимуть при формуванні пропозицій з організаційних та інших аспектів конкурсних заходів в Україні й за кордоном.

Третя складова проекту «Ми – чемпіони» – залучення до конкурсної діяльності у сфері фізики й астрономії учнів тих викладачів, які пройшли стажування в Європейській організації з ядерних досліджень ЦЕРН (м. Женева, Швейцарія). Цих педагогів можна вважати «послами науки ЦЕРН в Україні», адже вони активно поширюють набуті знання про останні досягнення ЦЕРН у галузі фізики високих енергій, активізують і стимулюють інтерес своїх учнів до поглибленого вивчення фізики, астрономії та астрофізики. Цього року вони планують готувати 75 учнів до участі в конкурсі МАН та деяких інших змаганнях.

Отже, Мала академія наук у 2019 році активно продовжуватиме роботу з удосконалення і розвитку системи підготовки учнів, а також представництва МАН на міжнародних конкурсах, ярмарках, виставках, конференціях та інших заходах, тож бажаємо учням МАН успіхів у досягненні високих цілей!

Олександр Юров, завідувач відділу міжнародних масових заходів МАН
18.01.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН