Творчість письменника живе, коли твори його читають і досліджують…

  Як би Ви не вважали,

що добре знаєте Гоголя,

він стане Вам ще ближчим,

якщо відвідаєте його рідні місця.

Олесь Гончар

До 200-літнього ювілею від дня народження класика світової літератури Миколи Васильовича Гоголя, що відзначається і масштабно святкується у 2009 році, Позашкільний навчальний заклад Мала академія наук учнівської молоді за підтримки Міністерства освіти і науки України та Головного управління освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації організував Всеукраїнський конкурс учнівських науково-творчих робіт.

Метою проведеного заходу було залучення школярів до літературознавчої роботи; нового прочитання і розуміння творів письменника, біографічних фактів життя митця; формування умінь, навичок творчої та науково-дослідницької діяльності; підтримки обдарованої учнівської молоді та їх вчителів.

Конкурс проходив у два етапи: 1-й етап – заочний, на якому відбулося попереднє оцінювання журі творчих та науково-дослідницьких учнівських робіт; 2-й – очний – захист науково-дослідницьких робіт. Власні роботи юні учасники представляли у номінаціях «Дослідження» (дослідження життя та творчості письменника) та «Літературна творчість» (нарис, есе, вірші).

На конкурс було надіслано 235 науково-творчих робіт із 21 області України, Автономної Республіки Крим та м.Києва.

За підсумками першого заочного етапу, який проводився протягом листопада 2008 року-лютого 2009 року, були визначені 30 переможців у номінації «Літературна творчість» та 40 переможців, учасників наступного етапу – у номінації «Дослідження» (наказ Міністерства освіти і науки України від 02.04.2009 №299 «Про підсумки проведення 1-го етапу (заочного) Всеукраїнського конкурсу науково-творчих робіт до 200-річчя від дня народження М.В.Гоголя»). До складу журі конкурсу ввійшли науково-педагогічні працівники Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова та письменники і літературознавці Національної спілки письменників України.

4-6 червня 2009 року в м. Полтаві відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу науково-творчих робіт. У заході взяли участь делегації із 19 областей України, Автономної Республіки Крим та м. Києва.

Урочисто на відкритті конкурсу зі сцени малої зали Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді юних дослідників, літераторів та їх наукових керівників вітали Станіслав Олексійович Довгий – Президент Малої академії наук України, Лісовий Оксен Васильович – директор Позашкільного навчального закладу Малої академії наук учнівської молоді, Шемет Петро Григорович – заступник начальника Головного управління освіти і науки Полтавської обласної держвної адміністрації, начальник управління вищих навчальних закладів, науки, інноваційних технологій, кадрової, виховної, позашкільної роботи та закладів обласного підпорядкування, Камишин Володимир Вікторович – директор Інституту обдарованої дитини АПН України, Ісаєва Олена Олександрівна – голова журі конкурсу, завідуюча кафедри методики викладання російської мови та світової літератури Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор, Ніколенко Ольга Миколаївна – співголова журі, завідуюча кафедри зарубіжної літератури Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, доктор філологічних наук, професор та інші. Виступаючі звернулися до присутніх зі словами підтримки їх творчої ініціативи, прагнення інтелектуального, творчого і духовного розвитку, бажання прилучитися до творчості генія світової слави, відтворити красу його літературних творів у власних, дослідити звідане і незвідане. Члени журі у промові відзначили високий рівень дослідницьких робіт номінантів, актуальність обраних тем, вміння учасників пов’язувати минуле із сучасним, звернули увагу на могутній потенціал юних поетів і прозаїків, подякували вчителям і науковим керівникам за важливу корисну роботу у галузі розвитку творчих обдарувань молодого покоління.

Концертна програма за участю дитячих і юнацьких колективів пісні і танцю Центру естетичного виховання учнівської молоді подарувала всім присутнім яскравий святковий настрій.

За програмою фінального етапу Всеукраїнського конкурсу наступний робочий день планувався за двома напрямками: зустріч переможців у номінації «Літературна творчість» в поетичній вітальні «Найбільший ревізор людських душ» та захист науково-дослідницьких робіт учнів у номінації «Дослідження». Заходи проводились на базах Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді, Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді та Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Натхненно і піднесено запалюванням свічі розпочалось свято в поетичній вітальні. Такий настрій створювала також представлена гостям виставка дитячих малюнків, присвячена життю і творчості М.Гоголя, колекція творів народних полтавських майстрів, які оригінально і цікаво відобразили колорит літературних образів повістей письменника. Учасникам заходу було запропоновано переглянути театральне дійство за мотивами славнозвісного твору «Вечори на хуторі біля Диканьки». Радісно вітали присутніх дитячі колективи художньої самодіяльності.

До поетичної вітальні для зустрічі із талановитими дітьми були запрошені науковці і члени Спілки письменників України: Галина Миколаївна Білик, старший викладач кафедри української літератури Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, полтавські поети Іван Якович Нечитайло та Світлана Іванівна Залізняк. Їх промовисті звернення до молодого покоління стверджували творчу наснагу юних письменників, бадьорили їх дух і закликали до нових кроків у діяльності.

Несподіваним подарунком для гостей поетичної вітальні став приїзд знімальної групи, авторів документального телевізійного фільму «Дороги Гоголя» Полтавського виробництва ОДТРК «Лтава». Ольга Миколаївна Ніколенко, сценаріст фільму, розповіла про ідейний задум та сюжетну побудову кінострічки, цікаві випадки під час зйомки. До уваги присутніх була представлена стисла версія документального кіно.

На заході юні переможці презентували власні твори, ділилися враженнями від зустрічі, дякували за цікаво підготовлену програму свята.

Якщо для учасників у номінації «Літературна творчість» цей день був одночасно зустріччю однодумців і заслуженим творчим відпочинком, то для молодих дослідників – серйозним і відповідальним. Адже вони ще мали вибороти першість у своїй науково-пошуковій діяльності, достойно захистити власну роботу і показати під час дискусії власну обізнаність з теми життя і творчості письменника.

Беручи до уваги різноплановість тем учнівських робіт, членами журі було організовану роботу у номінації «Дослідження» за трьома тематичними секціями: «Гоголь і Україна» (журі: О.М.Ніколенко – завідуюча кафедри зарубіжної літератури Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, доктор філологічних наук, професор; Ж.В.Клименко – професор кафедри методики викладання російської мови та світової літератури Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, доктор педагогічних наук), «Творчість М.В.Гоголя очима сучасних школярів» (журі: О.О.Ісаєва – завідуюча кафедри методики викладання російської мови та світової літератури Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор; В.А.Мелешко – завідуюча кафедри української літератури Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, кандидат філологічних наук, доцент); «Основні віхи життя та творчості М.В.Гоголя» (журі: В.І.Мацапура – професор кафедри зарубіжної літератури Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, доктор філологічних наук; І.М.Волинець – старший викладач кафедри документознавства та інформаційної діяльності Білоцерківського інституту економіки та управління відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», кандидат педагогічних наук). До уваги було представлено 35 учнівських робіт і визначено 18 переможців. За словами журі, захист пройшов на відповідному рівні, юні науковці цікаво і грамотно презентували власні дослідження, показали добрі літературознавчі знання, вміло брали участь у дебатах і дискусії.

Організатори Всеукраїнського конкурсу надали учасникам заходу не лише чудові умови для проведення запланованої роботи, а й підготували цікаву екскурсійну програму. Гості побували на оглядовій екскурсії по Полтаві, відвідали Музей історії Полтавської битви.

Незабутньою мандрівкою для переможців конкурсу стали екскурсії по Гоголівським місцям. Учні та їх керівники відвідали село Гоголеве Шишацького району – місце, де у батьківському маєтку пройшло дитинство письменника. Учасники заходу мали можливість завітати до батьківського будинку, флігелю, в якому любив працювати М.В.Гоголь, пройтися стежками парку-саду, вклонитися могилі батьків митця. Також гості завітали до мальовничого села Диканьки – родового гнізда відомих магнатів Кочубеїв, одного із найулюбленіших Гоголем куточків малої батьківщини. Знамениті диканські дуби, оповиті історією і поезією, Тріумфальна брама при в’їзді до маєтку, Миколаївська церква, де молилась мати письменника про збереження життя своєї майбутньої дитини – справили велике враження на всіх екскурсантів.

За програмою організатори та журі Всеукраїнського конкурсу відвідали й Державний музей-заповідник А.С.Макаренка в селі Ковалівці – місце, де знаходилась трудова колонія імені Максима Горького, якою керував талановитий педагог. Присутнім була запропонована змістовна екскурсія і огляд експозицій музею. Окрім того, гості мали можливість полинути не лише в минулий час, коли діяла і розвивалась потужна школа, очолювана Антоном Семеновичем Макаренком, але й познайомитись із педагогічним досвідом та високими результатами роботи сучасного навчального закладу – Полтавським обласним ліцеєм-інтернатом для обдарованих дітей із сільської місцевості імені А.С.Макаренка, який розташований на цій території.

Яскраво завершувалось свято. На закритті Всеукраїнського конкурсу науково-творчих робіт до 200-річчя від дня народження М.В.Гоголя щиро вітали всіх учасників заходу О.В.Лісовий, П.Г.Шемет, В.В.Камишин, члени журі конкурсу, організатори та інші. Виступаючі висловили задоволення проведеною роботою, отриманими результатами науково-творчої діяльності обдарованої молоді та спілкуванням у цілому. О.В.Лісовий, директор Позашкільного навчального закладу Малої академії наук учнівської молоді, особисто подякував за високий організаційний рівень проведення фіналу конкурсу педагогічним колективам Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді (директор Н.Л.Чернобель), Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (директор Н.О.Харченко, заступник директора Д.В.Денисюк), Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (директор С.В.Комісар) та надану підтримку Головним управлінням освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації.

Усі учні були нагороджені дипломами учасника конкурсу. Також всім дітям було презентовано збірник «Мій Гоголь», в якому надруковано тези учнівських наукових праць та літературні твори, що були представлені на Всеукраїнський конкурс. Для переможців заходу були підготовлені спеціальні цінні подарунки.

Головні події Всеукраїнського конкурсу періодично висвітлювались у випусках новин місцевих телеканалів.

Радо вітала славнозвісна Полтавщина своїх гостей. Щиросердечно дякували всім юні учасники конкурсу за організований для них захід. Адже Всеукраїнський конкурс науково-творчих робіт та відвідання батьківщини видатного творця слова – Миколи Васильовича Гоголя якнайкраще дозволили збагнути глибинні витоки літературної творчості митця і по-справжньому усвідомити його безсмертний художній доробок.

 

Список переможців

фінального Всеукраїнського конкурсу науково-творчих робіт

до 200-річчя від дня народження М.В. Гоголя

У номінації «Дослідження»:

Тематична секція: «Гоголь і Україна»

І місце

1. Зінченко Катерина Віталіївна, учениця 10 класу загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів № 8 м. Мелітополя Запорізької області.

ІІ місце

1. Фахрутдінова Рената Рашитівна, учениця 11 класу Макіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 92 Донецької області;

2. Давидова Аліна Андріївна, учениця 11 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 м. Білої Церкви Київської області.

ІІІ місце

1. Ковальчук Аліна Анатоліївна, учениця 11 класу Ковельської міської гімназії Волинської області;

2. Стрільчик Богдан Андрійович, учень 10 класу Івано-Франківського обласного ліцею для обдарованих дітей із сільської місцевості;

3. Адамович Алла Юріївна, учениця 11 класу спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи № 264 м. Києва.

Тематична секція: «Творчість М.В.Гоголя очима сучасних школярів»

І місце

1. Сірий-Козак Ганна Олександрівна, учениця 9 класу Полтавського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості імені А.С. Макаренка.

ІІ місце

1. Собчук Марія Ігорівна, учениця 10 класу Технологічного багатопрофільного ліцею м. Хмельницького;

2. Савчук Тетяна Петрівна, учениця 11 класу Плесенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Шепетівського району Хмельницької області.

ІІІ місце

1. Новокшанова Олена Сергіївна, учениця 11 класу Першої української гімназії імені М.Аркаса Миколаївської міської ради Миколаївської області;

2. Чумак Валерія Станіславівна, учениця 9 класу Комсомольської гімназії імені В.О. Нижниченка Полтавської області;

3. Швець Мар’яна Анатоліївна, учениця 10 класу Кам’янець-Подільського НВК № 17 Хмельницької області.

Тематична секція: «Основні віхи життя та творчості М.В.Гоголя»

І місце

1. Кошель Анна Юріївна, учениця 11 класу Диканської гімназії імені М.В. Гоголя Диканського району Полтавської області.

ІІ місце

1. Надопта Тетяна Анатоліївна, учениця 9 класу Гвардійського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» Хмельницької області;

2. Дудар Віктор Олександрович, учень 11 класу Шепетівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» Хмельницької області;

3. Бабак Владислав Олегович, учень 9 класу Шепетівського навчально-виховного комплексу № 3 у складі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Натана Рибака та ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою» Хмельницької області.

ІІІ місце

1. Голець Марина Віталіївна, учениця 10 класу Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Охтирської міської ради Сумської області;

2. Янч Марія Михайлівна, учениця 10 класу Зборівської державної української гімназії імені Р. Завадовича Тернопільської області.

 У номінації «Літературна творчість»:

І місце

1. Савінова Ірада Фаілівна, учениця 10 класу Львівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 69;

2. Слободян Оксана Романівна, учениця 9 класу гімназії імені Євгена Петрушевича при Львівському національному університеті імені Івана Франка м. Буська Львівської області;

3. Петрушевський Юрій Юрійович, учень 10 класу Полтавського навчально-виховного об’єднання № 14 (дошкільний навчальний заклад – початкова школа – гімназія);

4. Гафінчук Сергій Сергійович, учень 11 класу Сокирянської гімназії Чернівецької області;

5. Іваннікова Катерина Олексіївна, учениця 9 класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені Валерія Стрельченка;

6. Гуріна Інна Олегівна, учениця 10 класу Дергачівської гімназії № 3 Харківської області;

7. Горбовий Роман Мирославович, учень 9 класу Нетішинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Хмельницької області;

8. Захарчук Марта Анатоліївна, учениця 11 класу Красненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Буського району Львівської області;

9. Бурда Марія Олександрівна, учениця 10 класу Головачанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відділу освіти Полтавської районної державної адміністрації Полтавської області.

 ІІ місце

1. Цапенко Юлія Дмитрівна, учениця 11 класу Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 імені Панаса Мирного;

2. Януш Зоряна Василівна, учениця 11 класу Рогатинської гімназії імені Володимира Великого Івано-Франківської області;

3. Погрібна Оксана Вікторівна, учениця 10 класу Лубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Полтавської області;

4. Климюк Віталій Володимирович, учень 10 класу Луцької гімназії № 21 імені Михайла Кравчука Волинської області;

5. Гопко Віктор Юрійович, учень 10 класу Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Сумської області;

6. Косюк Оксана Борисівна, учениця 10 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 25 імені І.І. Огієнка м. Хмельницького;

7. Руднєва Олена Олександрівна, учениця 10 класу Урожайнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Урожайнівської сільської ради Совєтського району Автономної Республіки Крим.

 ІІІ місце

1. Нагірняк Людмила Миколаївна, учениця 10 класу міського ліцею при Житомирському державному технологічному університеті;

2. Гулюк Лілія Вікторівна, учениця 9 класу Луцького навчально-виховного комплексу «Гімназія №14» Волинської області;

3. Музикантова Анастасія Андріївна, ученицю 9 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 м. Краснодона Луганської області;

4. Шевчук Ірина Юріївна, учениця 9 класу Луцького навчально-виховного комплексу «Гімназія №14» Волинської області;

5. Коренблат Катерина Ігорівна, учениця 10 класу Сакської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Автономної Республіки Крим;

6. Воробйова Анна Геннадіївна, учениця 10 класу Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 27;

7. Палієнко Ліна Вікторівна, учениця 9 класу Дудчанського загальноосвітнього об’єднання «школа-дитячий садок» І-ІІІ ступенів Нововоронцовського району Херсонської області;

8. Кравченко Тетяна Вікторівна, учениця 11 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 м. Краснодона Луганської області;

9. Грідякіна Анжеліка Миколаївна, учениця Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 55;

10. Кривонос Сергій Володимирович, учень Запорізького професійного металургійного ліцею;

11. Хряпко Антон Сергійович, учень 7 класу Голобородьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Карлівської районної ради Полтавської області;

12. Кирилова Оксана Миколаївна, учениця 11 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 78 м. Львова;

13. Міщенко Катерина Дмитрівна, учениця 10 класу Нетішинського навчально виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ст. та ліцей» Хмельницької області;

14. Мутовчийська Марія Олександрівна, учениця 10 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Виноградівки Арцизького району Одеської області.

Ірина Шевченко
12.06.09
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН