АСПЕКТИ РЕЛІГІЄЗНАВЧОЇ ОСВІТИ
17 учнів – дослідників релігії – вивчали протестантизм в організованій Малою академією наук профільній школі

prev next

У серпні минулого року Президент України підписав Указ «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації», яке припадає на 2017 рік. У зв’язку з цією подією Молодіжна асоціація релігієзнавців, Центр дослідження релігії при Інституті філософської освіти і науки НПУ імені М. П. Драгоманова, Євро-Азіатська акредитаційна асоціація і НЦ «Мала академія наук України» організували з 25 червня по 8 липня Всеукраїнську літню школу «Протестантизм: від Реформації до сьогодні».

Куратор школи, заступник директора Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М. П. Драгоманова Віталій Хромець розповів, що організатори ставили перед собою два основні завдання: надати учням адекватну інформацію про протестантизм, щоб вони могли використати вивчене для написання МАНівських робіт, і розвінчати стереотипи, що існують навколо цієї теми. Важливо було підвищити рівень толерантності серед учнів у ставленні до протестантських релігійних організацій, які часто простонародною мовою нарікають сектами.

Такі слова − спадок радянської минувшини. Він транслюється учителями, які навіть не замислюються над тим, що це був інструмент КДБ для боротьби із релігійними організаціями. Діти на початку школи транслювали таке стереотипне враження. Але за два тижні у них відбулися зміни, − зазначив пан Віталій.

Щоб подолати стереотипне бачення у суспільстві, організатори запросили фіналістів секції «Теологія, релігієзнавство та історія релігії» Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. Також до школи потрапили школярі і студенти, які писали конкурсну роботу для того, щоб на її основі пройти відбір до навчання. Отже, налагоджувалася комунікація між учнями, що цікавляться релігією, і студентами, які професійно її досліджують.

Учасники, які писали конкурсні роботи, захищали їх під час школи. До кінця цього тижня організатори підсумовуватимуть результати і визначатимуть переможця. Той, хто здобуде перше місце, отримає гран-прі (за кошти Євро-Азіатської акредитаційної організації, яка об’єднує мережу протестантських навчальних закладів) – поїде місцями Реформації, відвідуючи Німеччину, Швейцарію, Францію та Чехію. Учасник, який займе друге місце, отримає можливість безкоштовно відвідати Міжнародну наукову конференцію, присвячену 500-річчю Реформації – «Реформація і сучасний світ (Філософія. Богослов’я. Наука)», яка відбудеться 28–29 вересня в Одесі.

Підсумком літньої школи стало бажання учнів і студентів пізнавати релігію глибше, з науковим підходом. Імовірно, інтерес до цього суспільного інституту, зокрема до протестантизму, приведе до того, що школярі оберуть для себе фах релігієзнавства. Хтось висловив бажання реалізовувати себе як професіонала у дослідженні релігії, а хтось наступного року писатиме роботи на конкурс-захист МАН. Останніх, за словами куратора школи, більшість.

12.07.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН