АТРАКЦІОН-КАЛЕНДАР  У  ПРОСТОРІ  ЧАСУ
Українські школярі готуються до Олімпіади креативності в Польщі

prev next

Наймолодша українська команда, яка братиме участь у ХІІІ Загальнопольській олімпіаді креативності Destination Imagination, провела чергове тренування. 10–11-річні хлопці і дівчата розробляють проект незвичного атракціону. Вирішили, що це буде рухома платформа на магнітах, яка лічитиме дні календаря. Атракціон має впливати на місце, в якому розміщений, – простір часу. Діти активно працюють над сценарієм вистави – саме так потрібно презентувати проект на олімпіаді.

– За задумом нашої команди, головна героїня – космонавтка – втратила пам’ять, атракціон має допомогти їй згадати минуле. Також ми моделюємо костюми, проектуємо логотип, виготовляємо декорації і, звичайно, будуємо діючий макет атракціону, – розповіли школярі.

Усього на олімпіаду до Польщі поїдуть 5 команд. Їх сформували на базі кількох навчальних закладів. Проте цього року школярі будуть лише гостями – отримати призові місця і поїхати на фінал до США не зможуть. Адже цей рік для України є періодом апробації, під час якого необхідно ознайомитися з усіма тонкощами олімпіади. Повноцінним учасником заходу Україна стане у наступному році – після проведення національного відбору.

– У листопаді 2017 року МАН підписала угоду про співпрацю з американськими партнерами – організаторами олімпіади. Це означає, що вже восени цього року ми зможемо розпочати підготовку до національного відбору за всіма правилами заходу і представити наші команди на фіналі у США. Наразі ми активно готуємося до цього: організовуємо навчання тренерів, відвідуємо семінари, вивчаємо правила олімпіади. Наші польські партнери – Фундація підтримки та розвитку креативності, які є координаторами програми у Польщі, запропонували нашим школярам відвідати їхній національний відбір, що відбудеться у березні у м. Вроцлав. Але щоб діти були не просто пасивними глядачами, ми спільно вирішили підготувати проекти за всіма правилами олімпіади і презентувати їх у Польщі, – зауважила заступник директора НЦ «МАНУ» з методичної роботи й один з керівників програми Destination Imagination в Україні Світлана Лихота.

За правилами олімпіади, учасники протягом року працюють над вирішенням командних викликів. Необхідно обрати один із семи: інженерний, технічний, науковий, художній, соціальний, імпровізаційний або виклик для дошкільнят. Команди – у 5 вікових категоріях: від дошкільнят до студентів. Кожна команда має тренера, але він не втручається у процес підготовки проекту, а лише скеровує дітей. Усі етапи (генерування ідей, розроблення та реалізацію) учасники здійснюють самостійно. Батьки також не можуть допомагати дітям – навіть підписують «Договір про невтручання». Проект представляють у вигляді вистави-презентації з декораціями, костюмами і макетами. На все команда має обмежений бюджет – 150 доларів. Окрім презентації всі учасники олімпіади мають вирішити ще й миттєві виклики – це завдання, які команди отримають уже в процесі проведення заходу.

– Ідея олімпіади, як і загалом освітньої програми Destination Imagination, полягає не стільки в перемозі й участі у фіналі, скільки у необхідності навчити дітей і молодь умінням, необхідним в усіх сферах їхнього майбутнього життя – креативності, нестандартності, ризикованості, вмінню як перемагати, так і програвати. Для України участь у такому заході – новий досвід. Але він необхідний, адже на сьогодні ми маємо давати дітям не лише знання, а й вміння ними користуватися, виходячи з викликів і потреб часу, – зазначив директор НЦ «МАНУ» Оксен Лісовий.

Виступ українських команд на олімпіаді в Польщі важливий для досвіду як самих дітей, так і наших тренерів і організаторів. Навесні 2019 року відбудеться національний відбір, у якому візьмуть участь щонайменше 50 команд школярів з усієї України. Його переможці поїдуть на фінал олімпіади до США.

Довідка. Destination Imagination (DI) – найбільша у світі освітня програма з креативності, започаткована у США і спрямована на підготовку учнів до професійних викликів ХХІ століття, виховання майбутнього покоління інноваторів та лідерів.

DI ‒ це система цікавого і практичного навчання, яка допомагає дітям і студентській молоді розвивати креативність, сміливість та допитливість у процесі самостійного вирішення завдань у командах.

Програма охоплює 42 країни на 6 континентах, понад 200 000 учасників, 38 000 волонтерів з усього світу і 1,5 мільйона випускників.

12.02.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН