ЕНЕРГІЯ  ВІДНОВЛЕННЯ
У Києві відбулося засідання молодіжної секції науково-практичної конференції з відновлюваної і водневої енергетики

prev next

18 травня в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» пройшла науково-практична конференція «Відновлювана та воднева енергетика – 2018», присвячена 100-річчю заснування Національної академії наук України, 120-річчю Київської політехніки і Дню науки в Україні.

Увагу присутніх привернуло засідання молодіжної секції конференції, яку відкрив і модерував заступник завідувача кафедри відновлюваних джерел енергії НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», доцент, кандидат технічних наук Василь Будько. У своїй промові науковець звернув увагу на доцільність використання всіх екологічно чистих видів енергії, з окремим аналізом енергоефективності і доцільності добування електрики з водню, сонця, вітру, води, рослинних і геотермальних джерел енергії. Навчання і дослідження за цією тематикою проводиться на кафедрі відновлюваних джерел енергії Київської політехніки.

Понад 70 учасників цього засідання з цікавістю прослухали усні і стендові доповіді 26 молодих дослідників з десяти областей України. Доповіді МАНівців стосувалися сонячної, вітрової, водневої, геотермальної і гідроенергетики, енергії біомаси, енергоефективності та енергії довкілля (теплові насоси). Найбільш численні делегації учнів, педагогів і наукових керівників Малої академії наук України були представлені з Київської та Луганської областей.

Десятикласник з Луцька Андрій Гомон презентував, з допомогою маніпулятора, організацію енергоефективності сонячної батареї, яку радить установлювати у місцях зі значною кількістю сонячних днів.

– Під час наукових конференцій учні можуть обмінюватися знаннями, дослідженнями, ноу-хау, і, на мою думку, із двох-трьох ноу-хау може скластися науковий прорив. Для дослідників це гарна можливість об’єднатися для подальшого розвитку, – вважає Андрій. – У моєму проекті найскладнішим було примусити установку слідкувати за сонцем. Це відбувається за допомогою чотирьох фоторезисторів, які розділені навхрест. Якщо змінюється кут падіння сонячних променів, то один з фоторезисторів завжди буде в тіні. І установка буде повертатися до тих пір, доки опори на усіх резисторах не зрівняються. Стабільність конструкції дозволяє запустити сонячну батарею в промислове виробництво.

Учень 10 класу Мирноградського ліцею «Гармонія» Мирноградської міської ради Донецької області Микита Косенко представив своє дослідження «Вирішення енергетичної проблеми міста Мирноград шляхом виробництва теплової енергії з біомаси верби для опалення шкільних приміщень». Висаджувати енергетичну вербу з дивовижно пишною і швидко відновлюваною кроною, гілля якої можна на третій рік після висадки саджанців обрізувати і використовувати для опалення локально розташованих шкіл, а вербові гаї – для санітарних зон і ревіталізації малих річок, є вдалою і апробованою дослідником та історією людства ідеєю.

А учениця 10 класу Галицької гімназії Галицької районної ради Івано-Франківської області Анастасія Малетич з креативним технологічним підходом зуміла відповісти на питання, як зменшити собівартість води для побутових потреб населення в умовах сучасної економічної нестабільності.

– Мешканці нашого міста зможуть заощадити суттєві кошти, якщо будуть отримувати енергію з води. Біля комунікацій водоканалу розміщено шість свердловин, які качають воду до резервуару, що розміщений на горі. Перша інновація – це заощадження на насосі, оскільки вода буде стікати вільним потоком і не потребуватиме постійної роботи насосів. Там, де вода буде стікати, я пропоную поставити робоче колесо, під’єднане до генератора. Воно буде створювати постійний рух, і вироблятиметься електроенергія, – розповіла дівчина.

Завершився захід для молоді і педагогів екскурсією музеями на території КПІ та урочистим врученням сертифікатів і подяк учасникам молодіжної секції науково-практичної конференції, актуальність тематики і високий науковий рівень досліджень якої визнали як школярі, так і науковці університету.

Сергій Кутняков
23.05.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН