БУДЕ ГІДНЕ ЗАОХОЧЕННЯ – БУДЕ ДОБРИЙ РЕЗУЛЬТАТ
Переможців всеукраїнських олімпіад і конкурсу-захисту МАН нагородили стипендіями Президента України

prev next

Уже дванадцятий рік поспіль для переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України і Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметів призначаються стипендії Президента України. 13 листопада в НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбулося урочисте нагородження 270 президентських стипендіатів.

Серед них – 150 переможців учнівських олімпіад з навчальних предметів і 120 – Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН. Незалежно від того, чи є вони школярами або студентами, протягом року щомісяця учнівська і студентська молодь отримують грошову винагороду за свої інтелектуальні досягнення. В цьому році розмір стипендії становить 2200 гривень на місяць.

Нагадаємо, що учасниками Всеукраїнських учнівських олімпіад щорічно є близько 3 мільйонів учнів, з яких понад 2 тисячі змагаються у фіналі і майже половина з них нагороджується дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів як переможці. У Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт, де юні дослідники представляють та публічно захищають самостійно виконані наукові роботи, беруть участь понад 100 000 школярів – членів МАН.

Метою призначення стипендій передусім є фінансова підтримка юних науковців для успішного навчання і проведення наукових досліджень. Приємним є те, що діти цінують підтримку держави і намагаються отримати стипендію вдруге. Нині такого заохочення удостоїлися 42 стипендіати Президента України, а семеро вибороли таку нагороду вже третій рік поспіль.

Урочистості, присвячені врученню стипендій Президента, розпочалися з відвідування Державного політехнічного музею, демонстрації фільму «Розстріляне відродження» та виступу лідера гурту «Хорея Козацька», заслуженого артиста України Тараса Компаніченка, чиї кобзарські співи і розповіді про історичні події та музику з часів Київської Русі й Козаччини супроводжувалися оваціями вдячної аудиторії.

Цьогорічним стипендіатам пощастило отримати дипломи лауреатів з рук міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і президента МАН Станіслава Довгого. За словами Лілії Михайлівни, те, що Мала академія наук зовсім недавно отримала статус Центра ЮНЕСКО, означає визнання на світовому рівні її роботи.

– Стипендія Президента України – це визнання вашого таланту, працьовитості та потенціалу. Тепер найголовніше – не зупинятися на досягнутому і розвиватися далі. Нікому і ніколи не достатньо лише таланту, за справжніми звершеннями завжди стоїть кропітка праця і цілеспрямованість, – звернулася до учасників у своєму привітанні пані міністр.

Президент МАН Станіслав Довгий наголосив, що учні, які удостоїлися стипендії Президента України, ведуть активну наукову діяльність, працюють над серйозними проектами, що можуть бути корисними для суспільства, тому ці школярі мають отримувати визнання за свою копітку роботу і знати: держава їх підтримує.

Також з вітальними словами перед молоддю виступили ректор НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» Михайло Згуровський, начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини МОН України Алла Середницька, завідувач відділу Інституту модернізації змісту освіти Тетяна Гінетова, які долучилися до нагородження стипендіатів. Їх звернення до школярів і студентів було наповнено вірою в їхню спроможність успішно навчатися у найкращих навчальних закладах України і світу, щоб надалі сприяти динамічному розвитку рідної держави.

Щирими оплесками відзначили учасники заходу привітання начальника першого київського регіонального управління ПАТ «УкрСиббанк» Максима Лося. Саме через цей банк здійснюється виплата стипендій.

– Стипендія Президента – прекрасний як грошовий, так і моральний заохочувальний захід для школярів. Потім вони стають студентами, які займаються науковими дослідженнями і розуміються на цьому. І завдяки досвіду навчання в Малій академії наук вони можуть ґрунтовно написати і захистити свою наукову роботу, – переконаний студент першого курсу КНУ імені Тараса Шевченка Денис Кваша, який цьогоріч захищав роботу у відділенні хімії і біології.

Восьмикласник Миколаївської загальноосвітньої гімназії Слов’янського району Донецької області Антон Зуйков захоплюється вивченням хімії з п’ятого класу. У Всеукраїнській олімпіаді з хімії він показав найкращий результат, тож на врученні диплома президентського стипендіата хлопця переповнювали радісні почуття. Хоча до вибору професії часу багато, Антон уже вибрав спеціальність і виш: планує вчитися на хіміка у КНУ імені Тараса Шевченка.

До речі, моніторинг, здійснений Малою академією наук України, підтверджує ефективність таких грошових виплат для саморозвитку юних науковців.

Сергій Кутняков
14.11.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН