ЧИ СПРИЯЄ НАУКА ВИХОВАННЮ ПАТРІОТІВ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ?
«Нащадки вільних» провели військово-патріотичні заходи з науковим підґрунтям на Миколаївщині та Херсонщині

prev next

Чи може наука сприяти вихованню патріотів нашої країни? Здавалося б, це питання не зовсім логічне… Але ж справжній патріот України має бути не тільки палко закоханим у рідну країну, володіти навичками її захисту та допомагати людям, – він має бути розумною людиною, мати критичне мислення і вміти приймати рішення, спираючись на власні знання. Саме на розвиток цих вмінь та навичок розраховані навчальні практикуми Міжнародного вишколу імені К. І. Острозького «Нащадки вільних». Їх спрямування – вивчення сучасних виховних систем у сфері національно-патріотичного виховання, узагальнення і поширення найкращого досвіду в цій сфері, а також збільшення чисельності молоді, готової до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України. Проте крім військово-патріотичної складової «Нащадки вільних» дбають і про наукові досягнення молоді. Тож до участі у заходах долучається і Національний центр «Мала академія наук України», співробітники якого на МАНівському майданчику «Науковий чарівник» діляться цікавими дослідами і пропонують учасникам вишколу власноруч здійснити наукові експерименти з математики, фізики, хімії та пояснити їхню суть.

Цього року військово-патріотичний вишкіл проводився за підтримки Міністерства молоді та спорту України і місцевих адміністрацій у двох локаціях: з 18 по 23 червня в Очакові на Миколаївщині (всеукраїнський відбір, де діти боролися за місце у фіналі), а з 13 по 19 серпня – на Херсонщині у Скадовську (фінальне змагання, у якому до українських фіналістів приєдналися дві команди з Молдови і гурт скаутів з Литви).

Стати учасником змагань було непросто. Окрім заявки організатори вимагали представити проект «Герой моєї землі», у якому необхідно було розкрити образ героя-земляка минулого і сучасності.

І от майже 200 учасників – а це 24 команди – зустрілися на всеукраїнському відборі, і тільки 6 з них, що перемогли, отримали можливість випробувати себе на міжнародному етапі.

Упродовж шести днів молодь ознайомлювалася з базовими поняттями тактичної оборони, опановувала основні психологічні прийоми поведінки у критичних ситуаціях. Учасники засвоїли знання із цивільної та військової тактичної медицини, а також правила використання зброї. Окрім цього, хлопцям і дівчатам розповідали про основи права, пропонували наукові практикуми, спрямовані на розвиток кмітливості та винахідливості.

Якщо в Очакові на всеукраїнському етапі змагань діти проводили експерименти з фізики, хімії та математики, шукаючи пояснення, наприклад, за рахунок чого можна надути повітряну кульку без допомоги рук або малювати на молоці чи створити фараонову змію, то під час фіналу в Скадовську знайомилися з принципом роботи фонтану Герона, за допомогою генератора «Тесла» гравірували на яблуках назви своїх команд і тестували можливості зробленої власноруч неньютонівської рідини.

Серед країн-учасників на науковій локації від МАН перемогла команда скаутів з Литви, а в загальних змаганнях вишколу першість виборола команда «Бузький Спас».

За словами організаторів, вони вже готуються до наступних змагань. Отож тривають перемовини з міжнародними партнерами, щоб збільшити кількість локацій і провести змагання наступного року в Литві, Молдові, Польщі та Грузії. Зокрема, наситити програму телемостами, міжнародними включеннями та флешмобами. Родзинкою майбутніх заходів має стати навіть дискотека з національними мотивами.

А поки організатори готують цікаві локації, дітям слід вправлятися фізично й інтелектуально для майбутніх перемог!

Олексій Смірнов, Крістіна Керницька
27.08.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН