ЧУДОВИЙ ПОСІБНИК ДЛЯ МАЛЕНЬКИХ
В Україні з’явилася хрестоматія сучасної дитячої літератури

prev next

Презентація видання відбулася 16 грудня в Національному музеї Тараса Шевченка за участю міністра освіти і науки України Лілії Гриневич. Хрестоматія видана у двох томах (для учнів 1–2-х та 3–4-х класів) «Видавництвом Старого Лева».

До неї увійшли твори авторів, яких немає в чинних підручниках: Івана Андрусяка, Катерини Бабкіної, Сашка Дерманського, Григорія Фальковича, Галини Малик, Лесі Ворониної, Галини Ткачук, Оксани Лущевської, Василя Голобородька, Тетяни Стус (яка є також упорядником хрестоматії), Тараса і Мар’яни Прохаськів, Сергія і Марини Дяченків та інших – усього близько 40 імен.

Уперше за історію Незалежності книга серії «Шкільна бібліотека», до якої належить хрестоматія, надрукована за бюджетні гроші для початкової школи. Лілія Гриневич зазначила: завдяки прозорим процедурам зекономлено значні кошти при закупівлі підручників. А це сприяло підготовці і виданню цього двотомника у доволі стислі терміни, щоб дати дітям можливість користуватися сучасними текстами для читання. Загальний наклад становить 640 тисяч примірників, що коштувало бюджету близько 15 мільйонів гривень, або 22 гривні за екземпляр.

Юні читачі, їхні батьки і вчителі високо оцінили рівень видавничої культури книжки, мета якої полягає ще й у тому, щоб показати нові стандарти якості шкільного посібника. Майже на кожній сторінці хрестоматії вміщено авторські ілюстрації українських художників, завдяки чому книги вийшли змістовними і мальовничими.

До участі у презентації книжки запросили її безпосередню читацьку аудиторію – дітей, – для яких фахівці і партнери НЦ «МАНУ» разом з українськими письменниками, ілюстраторами і видавцями провели пізнавально-розважальні майстер-класи.

Для учнів 1–3-х класів спеціалізованої школи № 49 з поглибленим вивченням французької мови м. Києва молода художниця Анна Гузь провела майстер-клас із петриківського розпису. А працівники НЦ «МАНУ» розвісили в залі музею великі ілюстрації і тексти із хрестоматії.

Завершення презентації відбулося під співи заслуженої артистки України Тіни Кароль, що разом із дітьми виконала пісню «Україна – це ти», текст якої також увійшов до книжки. 

Хрестоматія вже є у вільному доступі на сайті МОН.

Сергій Кутняков
20.12.16
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН