CLIL-ЗАНЯТТЯ  ПЕРШІ  РЕЗУЛЬТАТИ
Викладачі Дитячої академії «Футурум» аналізували перші тижні навчання

prev next

З початком поточного навчального року в рамках проекту Малої академії наук – Дитячої академії «Футурум» – стартувало навчання для дітей 6–7 років за методикою предметно-мовного інтегрованого навчання CLIL. Щоб підвести перші підсумки здійсненої роботи, з 2 по 4 листопада спеціально запрошений експерт Goethe-Institut в Україні зі CLIL Аніта Раффайнер провела семінар для педагогів Дитячої академії.

Прогресивні люди вже давно цікавляться різноманітними підходами у навчанні інших мов. Щоб стати успішним, потрібно не просто користуватися іноземною лінгвістикою, а й мати інтегративні комунікативні навички. Вони роблять можливим професійно-ділове спілкування з представниками інших культур, відкривають двері, які досі були зачинені. CLIL – нині відома методика, яка використовується майже в усьому світі, адже дає змогу засвоїти разом із фаховими знаннями також й іноземну мову. Тож так важливо, щоб її успішно впровадили в українську освіту.

У Дитячій академії комплексна освітня програма за CLIL з природничих предметів – фізики, астрономії, хімії, біології та географії – проводиться паралельно з вивченням німецької мови.

Аніта Раффайнер разом з викладачами працювала над проблемними питаннями, труднощами, пропозиціями, які виникли у процесі адаптації методики, аналізувала здійснене і планувала наступні кроки в організації CLIL-занять.

– Я надзвичайно задоволена педагогами Дитячої академії, структурою роботи. Спочатку я скептично ставилася до впровадження методики, але самовідданість викладачів, старання, докладені ними, прогнозують хороші результати… – розповіла про педагогічну роботу «Футурум» запрошений експерт.

Основною метою семінару було обговорення проблем, які виникли у викладачів під час занять, і пошук оптимальних рішень. Щоб спостерігати, як методика працює у дії, Аніта відвідала відкриті уроки Дитячої академії з фізики і біології. За словами експерта, фахові викладачі і вчителі німецької мови створили справжню єдину кваліфіковану команду, а це – запорука цікавих і ефективних для дітей занять.

Досвідом роботи за методикою CLIL поділився й викладач фізики Василь Пономаренко:

– Одразу було, відверто кажучи, непросто, адже на початку навчального сезону я німецької мови не знав. Тому лише здогадувався, що пояснює дітям вчитель-мовник у той час, коли я не пояснюю їм фізику. Але завдяки «Goethe-Institut в Україні» маю можливість відвідувати курси німецької. Наразі з партнером по заняттях ми – команда, почуваємося доповненням одне одного.

Занятя з фізики і біології пройшли, як і зазвичай, жваво, емоційно та ефективно. Навчання, у процесі якого відбуваються справжні відкриття, – це досвід, який неможливо забути. Щоб отримати необхідний науковий результат, молодь користується іншою мовою як інструментом, тому з більшим зацікавленням досліджує навколишню природу і засвоює інформацію.

Інтегроване навчання - нині сучасний тренд, тож долучайтеся!

Людмила Копко
06.11.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН