ДЕ  МАНІВЦІ  −  ТАМ  ПЕРЕМОГИ
Українська делегація повернулася з найпрестижнішого конкурсу в Азії для молодих вчених – «CASTIC-2019»

prev next

Троє учнів МАН вибороли одну срібну та дві бронзові медалі на Міжнародному науковому конкурсі «CASTIC-2019» (China Adolescents Science and Technology Innovation Contest). Змагання тривало з 20 до 26 липня на півострові Макао (КНР).

1500 фіналістів, понад 50 країн-учасниць, близько 445 проєктів. Усе це – найбільший науковий конкурс інновацій у галузі науки та технологій для підлітків в Азії, який проходив уже в 34-й раз. Українська команда взяла участь у ньому вперше. Дебют наших школярів одразу увінчався успіхом: делегація повернулася додому із досить вагомим результатом.

Олександра Лукіна отримала срібну медаль за спостереження карликових планет в обсерваторії. Саша обчислила положення, яскравість, колір та інші параметри. Частину даних юна дослідниця надіслала в базу Міжнародного астрономічного союзу. Данііл Осташев захищав свій генетичний алгоритм розподілення маршрутів доставки. Цей проєкт міжнародне журі нагородило «бронзою». Таку саму медаль привезла з Макао в Україну Анастасія Стаханська за дослідження цукрознижувальних властивостей рослини якон.

Традиційно у межах конкурсу вручають спеціальні нагороди від провідних китайських та міжнародних організацій. Список цих установ зазвичай затверджують на найвищому рівні. Отож тільки провідні партнери можуть вручати особливі премії. Цього року однією з таких обраних організацій стала Мала академія наук України. Нагороди від МАН з рук директора НЦ «МАНУ», віце-президента Міжнародного комітету з питань наукової освіти в рамках ініціативи «Один пояс – один шлях» Оксена Лісового отримали учасники з Китаю, Туреччини і Тунісу.

Оксен Васильович також виконав почесну місію вручення нагород бронзовим призерам конкурсу.

Делегація від України не лише заявила про себе на престижному змаганні у Китаї, а й занурилася у найновітніші можливості технологій. Адже під час змагання молоді вчені познайомилися з непересічними спікерами. Одним з них був керівник будівництва найдовшого мосту у світі (55 км) з підводним тунелем (6,7 км), який з’єднує Гонконг, Чжухай та Макао. З кожною новою поїздкою на міжнародне змагання наші школярі пересвідчуються, що для науки неможливого немає. Тож, МАНівці, вперед!

27.07.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН