ДЕНЬ Х
Минув освітньо-науковий лідерський табір Малої академії наук PRAXIS Camp 2018

prev next

З 29 червня по 8 липня відбувалася Всеукраїнська літня наукова школа PRAXIS Camp. Цей унікальний проект з розвитку мисленнєвих навичок Школи мислення і комунікацій PRAXIS НЦ «МАНУ» проходив на території науково-навчальної бази НПУ імені М. П. Драгоманова «Синевир» і зібрав 22 школярів з усієї України. До участі у літньому таборі запрошувалася активна молодь від 13 до 16 років. Літнє навчання мало свій девіз «Teens philosophy day X». За програмою школи кожен день Х був присвячений певній галузі знань: економіка, політика, техніка, екологія, музика і кіно. Відповідно, підлітки мали змогу спробувати свої сили у цих професіях, відчути себе спеціалістами у різних галузях діяльності.

Кожен день у PRAXIS Camp розпочинався з мотиваційної лекції про сучасні розділи академічної філософії, на якій школярів ознайомлювали з основами усіх профорієнтаційних напрямів (філософія політики, економіки, екології тощо). Після цього знання, отримані під час теоретичної частини навчання, закріплювалися практичною груповою роботою. Друга половина дня присвячувалася профорієнтаційній роботі. Наприклад, у день економки хлопці й дівчата створювали бізнес-ідеї і стартапи, а вивчаючи тему політики, будували ідеальну модель держави. Вечори учасники школи проводили, філософуючи за методикою Метью Ліпмана «Філософія для дітей» (P4C).

Учениця 10 класу школи № 22 міста Луцька Марія Бандура два рази поспіль відвідувала школу з філософії Малої академії наук, тож була добре ознайомлена із цією методикою.

– Я закохана у цю техніку. Вона сприяє величезному розвитку, надає досвід спілкування. Для мене це ще й вихід із зони комфорту, яку я вже декілька років намагаюся розширювати. Адже висловлювати свою думку перед великою кількістю людей, доводити її, аргументувати – дуже непросто. Особливо для людини, яка це робити не звикла, – поділилася своїми враженнями дівчина.

Для занять за методикою «Філософія для дітей» організатори обрали новелу «Марк». Учасники табору не тільки розвивали мисленнєві навички, посилювали свою аргументацію, покращували вміння висловлювати точку зору, вчилися чути інших і досягати консенсусу або, навпаки, – розходитися в судженнях. Завдяки сенсу книги школярі також міркували про свободу, право, медіаторство, соціальність, місце людей у суспільстві.

– Таким філософуванням діти займалися, сидячи навколо багаття. Це своєрідний вихід із зони комфорту, адже вони звикли працювати за партами. Але у невимушеній атмосфері природи діти швидше відкриваються. Наші учасники розуміють, що це не просто гра чи розвага, це – навчання, яке посилює і розвиває їх, – так про літню наукову школу PRAXIS Camp зауважила її координатор Надія Адаменко.

Крім захопливих авторських лекцій, воркшопів, майстер-класів і проектних занять для «прокачки навичок», на учасників табору чекала насичена програма дозвілля. Учні відвідали заповідник «Синевир», реабілітаційний центр для бурих ведмедів, перший сільський музей архітектури та побуту на Закарпатті «Старе село», ферму папуг, а також скупалися у чанах з мінеральною водою. Це літнє навчання сприяло як розумовому, так і фізичному розвитку української молоді.

Людмила Копко
11.07.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН