ДНІ ЕЛЕКТРОАКУСТИЧНОЇ МУЗИКИ
У MANLAB.CAMP пройшли майстер-класи відомих зарубіжних і вітчизняних композиторів

prev next

З 4 по 10 вересня на майданчиках Києва відбувся Міжнародний освітньо-мистецький проект Kyiv Contemporary Music Days, присвячений електроакустичній музиці. Реалізувала культурно-мистецьку ініціативу однойменна освітньо-концертна платформа сучасної академічної музики, співорганізатором проекту виступив Національний центр «Мала академія наук України».

За словами координатора проекту, композитора Альберта Саприкіна, на майстер-класах 18 студентів з 10 країн світу (зокрема, України, США, Австралії, Італії, Швеції, Туреччини, Нідерландів) інтенсивно займалися з викладачами вдень, писали музику вночі, компонували твори з використанням голосу Дональда Трампа і записували звуки Пущі-Водиці, де розташований MANLAB.CAMP. Результатом тижня нон-стоп роботи, репетицій і занять композиторів стали два концерти з електроакустичних творів як, власне, студентів, так і композиторів-викладачів.

Також у рамках проекту всі охочі, зацікавлені електроакустичною музикою, могли відвідати відкриті лекції чотирьох провідних у світі електронної музики композиторів, які проходили в Port creative hub. Один з них – шведський композитор Оке Пармеруд, який досягнув успіху з акустичними й електронними творами, що виконують переважно у Європі, Мексиці та Канаді. Композитор отримав визнання за свою роботу на європейських фестивалях і завоював дві шведські премії «Греммі». Другий лектор – композитор Жайме Рейш – приїхав з Португалії. Його інструментальна й електроакустична музика була представлена більш ніж у 20 країнах. Український композитор Алла Загайкевич – третій лектор. Пані Алла одна з перших доклала зусиль до того, щоб стіни київських залів наповнювалися звуками електроакустичної музики; вона – володарка великої кількості нагород, остання з яких – премія української кіноакадемії «Золота Дзиґа» за найкращий саундтрек до фільму «Жива варта». Четвертий лектор – турецький композитор Мехмет Кан Озер – окрім Туреччини, взяв участь у фестивалях 15 європейських країн та США.

Своєю музикою я розраховую налагодити партнерство, на яке хочу покладатися, – зазначив Мехмет Кан Озер. – Я композитор, а не інженер, тому створюю музичні речі з точки зору композитора і творю музику на пристрої, який удосконалюється разом зі мною. Дуже люблю навчання, втілювати свої ідеї і в той же час залишатися самим собою. Лектори, що викладають тут, походять з чотирьох різних країн, тому в нас склалися чотири різні підходи, різна музика, в якій ніхто не наслідує іншого. Ми надихаємо студентів і надихаємося самі один від одного. Це чудово! Українські музиканти є великими ентузіастами, відкритими для нових ідей і проектів людьми, що дуже класно, бо в інших країнах із цим сутужно.

Команда KCMD щорічно організовує десятки великих і малих арт-подій з амбітною метою зробити Київ столицею нової музики у Центрально-Східній Європі. Всі передумови для її реалізації, на думку Альберта Саприкіна, у країні є: українські музиканти високого рівня, невпинне зростання культурного менеджменту, інтерес до України в міжнародній музичній спільноті, публіка, що вражає своєю кількістю і якістю. Ця ситуація унікальна і властива саме теперішньому Києву, який недаремно називають другим музичним Берліном.

Платформа KCMD працює над тим, щоб притаманна концертним майданчикам Західної Європи музика лунала у Києві, часто – у виконанні тих самих музикантів. Водночас для вітчизняної аудиторії відкривається музика менш відомих авторів, переважно молодих композиторів з України. Докладаються зусилля до органічного і цілісного формування української композиторської школи, представники якої через роки звучали б нарівні зі своїми іноземними колегами.

Сергій Кутняков
13.09.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН