ДО ШВЕЙЦАРІЇ ЗА ЗНАННЯМИ
З 12 по 17 вересня МАНівці стажувалися у Європейській організації ядерних досліджень (CERN)

prev next

Можливість відвідати найбільшу у світі лабораторію фізики високих енергій українська молодь отримала завдяки науковій школі з фізики на базі CERN, яку НЦ «МАНУ» організовує вже вчетверте.

Спільна Декларація академії та Європейської організації ядерних досліджень щодо участі українських викладачів і студентів у навчальних програмах CERN була підписана у 2011 році.

Для того, щоб взяти участь у стажуванні, учні заповнювали анкети, де, зокрема, зазначали напрям наукового дослідження, рівень володіння англійською і аргументували мотивацію участі у стажуванні. Не менш важливо, що подавати заявку могли тільки призери ІІІ етапу конкурсу-захисту поточного року.

У програмі наукової школи – ознайомлення з перспективними напрямами наукових досліджень у галузі фізики високих енергій, відвідання наукових установ та експериментальних лабораторій CERN, участь у лекційних і практичних заняттях, які проводять найкращі науковці Європейської організації ядерних досліджень.

– Я познайомилася з українськими вченими, які працюють у CERN, з представниками МАНу. Дуже мотивує спілкуватися з людьми, які мають такі самі цілі, як і ти… На лекціях нам розказали про стандартну модель, про конструкцію і принцип роботи колайдера, темну матерію, історію самого CERN та відкриттів, що там були зроблені, зокрема бозон Хіггса. Дуже вразили досліди в лабораторії при CERN – S’Сool lab. Ми власноруч зробили камеру Вільсона, де спостерігали за треками, які залишають заряджені частинки, що рухаються в ній, розпізнавали їх, – розповіла учасниця школи, одинадцятикласниця зі Львова Анастасія Лівочка.

Настя – винахідник, в її арсеналі вже два винаходи: еластичний підвіс для нош у машині швидкої допомоги і розсікач диму від пічок у зоні АТО.

Мали МАНівці нагоду і поспілкуватися з міністром освіти і науки України Лілією Гриневич, яка прилетіла у CERN 15 вересня. Міністр зазначила, що в Україні багато талановитої молоді, і держава й надалі всіляко підтримуватиме схожі міжнародні проекти зі стажування юних науковців та їхніх викладачів за кордоном у престижних дослідницьких центрах.

Лілія Гриневич цікавилася цілями школярів і відповідала на їхні запитання. Зокрема, вона підтримала ідею української молоді відкрити Музей науки в Києві.

– Я вважаю, що в Україні недостатній рівень популяризації науки. У Женеві ми відвідали декілька сучасних музеїв та експозицій, і я впевнена, що такі заклади зможуть переконати українську молодь у тому, що наука – це цікаво і зрозуміло. Приємно, що Лілія Гриневич зазначила, що відкриття музею вже планується, – пояснила учасниця школи, столична студентка Віта Мочульська, яка, зокрема, адресувала міністру питання щодо музею.

На початку грудня стажування у CERN проходитимуть і українські педагоги. Тут для них НЦ «МАНУ» організує IV Наукову школу з фізики.

За матеріалами сайта Міністерства освіти і науки України

 

19.09.16
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН