ДО СТОЛИЦІ ЗА ЗНАННЯМИ
Учителі Сумщини взяли участь у МАНівському семінарі-практикумі

prev next

Уже четвертий рік поспіль НЦ «Мала академія наук України» реалізовує проект «Відкрита освітня лабораторія», який дає змогу школярам і педагогам дізнатися про інноваційні підходи в організації навчально-дослідницької діяльності учнів. При чому довідатися не лише теоретично, а й практично – попрацювати на сучасному лабораторному цифровому обладнанні, яке є в арсеналі лабораторії «МАНЛаб».

Цією можливістю скористалися вчителі природничих наук із Конотопа Сумської області, які 13–14 березня приїхали до Києва. Як зазначила директор школи № 10 Світлана Горшеніна, завданням їхнього візиту було дізнатися про нові підходи до навчання, ознайомитися з цікавими експериментами, щоб зацікавити учнів, мотивувати їх до науки.

Завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ» Ігор Чернецький показав педагогам, як працює аналогово-цифровий перетворювач. Цей пристрій містить шість датчиків, що дає змогу отримувати інформацію одразу від багатьох джерел. Підключається він до гаджета, на екрані якого під час вимірювання фізичної величини в реальному часі будується графік, й учень відразу може робити висновки. Учителі вимірювали освітленість приміщення, вологість, густину рідин.

Окрім лабораторії «МАНЛаб», конотопські гості відвідали Київську політехніку, де поспілкувалися з деканом інженерно-фізичного факультету, доктором технічних наук, професором Петром Лободою. Зокрема, професор наголосив на важливості та необхідності вивчення такого предмету природничих наук, як матеріалознавство:

Зараз спостерігається тенденція називати комп’ютерні науки чи не найголовнішими, що неправильно. Як відомо, більшість революцій, які змінювали людство, пов’язані зі зміною матеріалів для виробництва знарядь праці.

Варто зазначити, що інженерно-фізичний факультет НТУУ «КПІ» займається створенням нових матеріалів та технологій, зокрема нового класу керамічних матеріалів. Їх міцність майже така сама, як і міцність металу. На сьогодні ці матеріали використовуються для виготовлення елементів бронезахисту, конструкційних елементів корпусів ракетних двигунів. Також Петро Лобода розповідав про важливість науки, яка поліпшує і здешевлює виробництво, а також повідомив про цьогорічні особливості подання абітурієнтами документів для вступу до вишу.

Учителі задоволені семінаром-практикумом, а організаторів проекту тішить, що педагоги ще однієї школи стали професійно компетентнішими.

Нагадаємо, що участь у проекті «Відкрита освітня лабораторія» може взяти будь-який навчальний заклад. Для цього достатньо подати заявку.

Назар Лісовий
16.03.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН