ДОСЛІДИТИ  СТАН  ВОДИ
Юні екологічні інспектори МАН досліджували водойми на Сумщині

prev next

З 27 по 29 вересня у школярів міста Тростянець Сумської області з’явилася нагода взяти практичну участь у навчальних хіміко-біологічних дослідженнях водойм власного регіону. Цей освітній захід проводився в рамках Всеукраїнського проєкту з моніторингу екологічного стану України «Екологічна інспекція» НЦ «МАНУ».

Заняття відбувалися в кабінеті хімії Тростянецької філії № 1 І–ІІ ступенів закладу загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів № 5 Тростянецької міської ради Сумської області.

Спочатку заступник директора з навчально-виховної роботи НЦ «МАНУ» Тетяна Пещеріна детально розповіла про роботу Малої академії наук, зокрема організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створення умов для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяння нарощуванню наукового потенціалу країни. А далі юні екоінспектори проводили хімічний аналіз стану води, зразки яких було відібрано з озера в урочищі Нескучне і зі ставка в міському парку імені Чайковського. Також зразки води були взяті з кринички урочища Нескучне, з криничок біля сіл Підгірне і Криничне, а також з питної води з міської водогінної системи та колодязів.

Для всіх зразків природних вод дослідники визначали такі основні показники якості: загальна жорсткість, кислотність та лужність, загальний вміст солей. Для зразків води з озера і ставка також вираховували показник окиснюваності, що відображає вміст органічних речовин, розчинених у воді. Ще визначали вміст фосфатів, які потрапляють у природні водойми з оброблених добривами сільськогосподарських угідь або внаслідок неправильного та нераціонального використання мийних засобів і є індикатором впливу людської діяльності на навколишнє середовище. Комплексний аналіз води проводився з використанням традиційних і сучасних методів аналітичної хімії – об’ємного аналізу, колориметрії, потенціометрії.

Результати визначення основних показників якості води з водогону, джерел і криниць, а також озер міста й околиць свідчать про гарне екологічне становище водних ресурсів регіону. Показник окиснюваності природних вод є досить низьким, що відповідає його сезонним коливанням для вод такого типу і відображає практично повну відсутність впливу антропогенних факторів на стан водойм. Вивчення мінерального складу питної води за показниками жорсткості та загального вмісту солей свідчить про можливість її використання для загальних потреб. Однак дослідження тривають, і після визначення деяких додаткових показників висновки щодо якості питної і природних вод Тростянця стануть більш повними.

Нові знання й навички стануть у пригоді юним екоінспекторам у разі бажання проводити власні наукові дослідження задля контролю екологічної ситуації в регіоні.

30.09.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН