ДОСЯГНЕННЯ, ЯКІ ПІДТРИМУЄ КРАЇНА
Школярі і студенти отримали стипендії Президента України

prev next

У НТУУ «КПІ імені І. Сікорського» Національний центр «Мала академія наук України» 29 листопада зібрав 270 стипендіатів з різних куточків країни. Серед них – 150 переможців учнівських олімпіад і 120 – Всеукраїнського конкурсу-захисту. Молодих розумних дослідників урочисто нагороджують уже тринадцятий рік поспіль.

Фінансова підтримка юних науковців – це мотивація їхнього успішного навчання і проведення наукових досліджень. Урочисте вручення стипендій Президента свідчить про увагу держави до проблем формування, виховання та збереження майбутньої наукової еліти України.

Дипломи лауреатам вручали міністр освіти і науки України Лілія Гриневич і президент МАН Станіслав Довгий.

Лілія Михайлівна зізналася стипендіатам, що пишається ними:

– Адже зараз в одній залі сидить така концентрація молодого інтелекту України. Кожен з вас – талант. Наполегливий. Але мати дар може кожна людина. А от розвинути його, користуючись силою волі і праці… можливо, у той час, коли хтось розважається, працювати – ось це і є найбільше мистецтво.

Станіслава Олексійовича багато лауреатів бачили не вперше, адже учні мали змогу зустрітися з ним на конкурсі-захисті та інших змаганнях. Президент МАН привітав молодь, наголосивши, що для школяра стипендія Президента України – це найвища нагорода, а зала засідань Вченої ради КПІ імені Ігоря Сікорського – особливе місце для її вручення.

– Свої заслужені відзнаки ви отримуєте у стінах славетної Київської політехніки, яка прославила українську науку у всьому світі, – сказав перед нагородженням Станіслав Довгий.

Дітям важливо, що держава про них дбає: деякі юні дослідники намагаються вибороти стипендію декілька років поспіль. Вдруге такого заохочення удостоїлося 33 стипендіати, а 8 вибороли таку нагоду втретє. Цього року грошова мотивація становить 2600 гривень на місяць.

Одним із лауреатів уперше став переможець конкурсу-захисту в секції «Кримськотатарська гуманітаристика» – тепер уже студент-першокурсник Київського університету імені Бориса Грінченка Данило Черненко. Хлопець також був обраний для спеціальної нагороди від ПАТ «УкрСиббанк» – подарункового сертифікату з можливістю обрати необхідне у магазині техніки й електроніки, а також гаманця та футляру із захистом для банківських карток. За словами Данила, стипендія – це свідчення, що його праця була високо оцінена і є важливою для держави.

Учениця МАН Юлія Лучинець приїхала на вручення із Закарпатської області. Одинадцятикласниця заслужила відзнаку за ІІ місце у секції «Всесвітня історія». На стипендію школярка планує придбати собі комп’ютер, щоб продовжити наукову роботу і полегшити пошуки необхідної інформації:

– У конкурсній роботі я писала про Маргарет Тетчер, її політику та стійкий характер – вона не здавалася за жодних обставин. Стипендія Президента для мене є підтвердженням цієї риси характеру: коли йдеш уперед всупереч усьому, матимеш результат. Інколи такий, якого й сама не очікуєш...

Виплата стипендій здійснюється Міністерством освіти і науки України через Національний центр «Мала академія наук України» безпосередньо на банківські рахунки стипендіатів. З 2006 по 2018 рік лауреатами стипендії Президента України стали 3510 представників інтелектуально обдарованої молоді нашої держави. А моніторинг, здійснений МАН, підтверджує ефективність цього потужного стимулу для саморозвитку юних науковців.

06.12.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН