ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ПРОСТІР, ДЕ МОЖЛИВО ВСЕ
Як минала весна у лабораторії «Ex Lab»

prev next

Навчати і навчатися щодня ‒ з таким девізом натхненно працювала команда лабораторії експериментальних досліджень «Ex Lab» весняного сезону 2019 року. Цей освітній простір Національного центру «Мала академія наук України» традиційно пропонував школярам поглибити знання з біології у «Bio Lab», хімії ‒ у «Chem Lab», математики ‒ у «Math Lab» та робототехніки ‒ в «IT Lab».

У березні для тих, хто мріяв про кар’єру фармацевта або лікаря, любителів біології або просто поціновувачів експериментів стартував курс «Молекулярна генетика».

До «Bio Lab» цієї весни завітали юні дослідники зі школи № 189 міста Києва. Учні самостійно провели декілька експериментів: зробили детекцію фрагментів ДНК за допомогою агарозного гель-електрофорезу, ознайомилися з геном GFP, виділяли ДНК з яблук та бананів.

Уперше цього сезону відбувся інтенсив із хімії «Лабораторний шовкопряд». Його учасники дізналися, чим різняться штучне та синтетичне волокно. Практична робота передбачала дві частини: отримання основного карбонату купруму і безпосередньо виготовлення штучних волокон. Нагородою для школярів стало отримання справжнього, але неприроднього шовку, який вони забрали із собою на згадку.

Учні школи № 306 міста Києва відвідали «Ex Lab» аж двічі. Юні науковці вивчали внутрішні фізіологічні процеси і вміст нітратів у рослинах, завітавши до «Chem Lab». Досліджували овочі і фрукти, вирощені у тепличних умовах та на відкритому ґрунті (буряк, картоплю, капусту, помідори, огірки, яблука). Діти визначили, як середовище впливає на вміст нітратів. Вдруге заняття у хімічній лабораторії школярі поєднали з IT-практикумом. Так само зробили й учні київської школи № 189.

Одним із найбільш популярних напрямів експериментальної лабораторії НЦ «МАНУ» є ІТ. Окрім дітей із київських закладів загальної середньої освіти, заняття із програмування й робототехніки відвідали учні Коломийського ліцею № 1, Рішильєвського ліцею, Шишацького обласного наукового ліцею-інтернату, Фастівського ліцею № 9 і дослідники з Львівської та Київської МАН.

Під час тренінгів в «IT Lab» молодь знайомилася з мовою Python від її установки до налаштування, самостійно програмувала і навіть керувала роботом-машиною. Також дізнавалася про особливості мікрокомп’ютера Raspberry Pi, працювала з його платами, під’єднувала їх до комп’ютера та налаштовувала. Іншими словами ‒ відчувала себе справжніми програмістами.

Важливим проєктом «Ex Lab» є «Екологічна інспекція». Адже його місія ‒ привернути увагу до проблем навколишнього середовища, а ці питання стосуються усього людства. Учні ОНЗ «Путрівський НВК» побували у Києві, щоб відчути себе дослідниками, від яких залежить майбутнє. Школярі вивчали воду, яку привезли із собою, визначали вміст фосфатів у ній за допомогою фотометрії. Ще одна інспекція відбулася вже на виїзді ‒ ліцеїсти Володимир-Волинського ліцею «Центр освіти» та учні Волинської МАН перевіряли якість води Шацьких озер.

Насиченим стало 17 травня, коли відбулося практично-лекційне заняття «День з професором в «Ex Lab» за трьома науковими напрямами: біологія, хімія, програмування. Усього за декілька годин учасники наукового дійства встигли: виділити ДНК з фруктів, дізнатися про її властивості; власноруч зробити із цибулі мікропрепарати для дослідження; попрацювати з мікроскопами; пройти мініквест з хімії і зробити «хімічну веселку»; спробувати створити прості програми за допомогою Python.

Упродовж усієї весни учні переконувалися у тому, що наука ‒ це сучасно, цікаво і престижно. Тож приєднуйтеся до пізнавального світу «Ex Lab» наступного сезону!

11.06.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН