ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ – ОЧИМА ШКОЛЯРІВ
Учні поділилися ідеями підвищення енергоефективності країни

prev next

Із 7 по 9 грудня НЦ «МАНУ» провів Всеукраїнську наукову конференцію учнів МАН з енергоефективності, під час якої понад 30 дітей презентували розрахунки економії енергоресурсів у масштабах великих міст і ефективні аналоги традиційних джерел енергії.

Конференція функціонувала за двома тематичними секціями: «Правові і техногенні аспекти екологічної рівноваги в Україні», у якій працювало 14 учнів, і «Законодавча база та енергозберігаючі технічні рішення як основа заощадження українського суспільства» з 19 учасниками. Всі ідеї і презентації школярів заслуховували члени журі – фахівці Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України і науково-педагогічні співробітники Інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського». Однак свою місію на конференції вони вбачали аж ніяк не в оцінюванні. Їхня роль, найперше, полягала у тому, щоб ознайомитися із перспективними ідеями.

У країні є одна проблема: існує багато розробок, але розробники не можуть знайти місця, де впровадити їх. Одне з наших завдань – винести на загал певні технічні рішення, щоб їх побачило якомога більше людей, а потім і застосували. Це як споживачі, так і бізнес, і держава, – розповіла заступник директора департаменту начальник управління моніторингу та інформатизації департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності Тамара Буренко.

Завдання органів влади, як пояснює пані Тамара, – дізнатися про ці технології і робити все для їхнього впровадження. У час, коли тарифи на комунальні послуги стрімко зростають, ідеї, що дають змогу заощаджувати, поширюються дуже швидко. На місцевому рівні державні службовці або люди з місцевого самоврядування шукають рішення, щоб зробити енергообслуговування дешевшим і економити ресурси. Тому схожі дитячі ідеї є необхідністю. Спеціалісти зауважили, що люди старшого віку при удосконаленні чогось приділяють увагу технічним нюансам, а діти дивляться на проблему по-іншому. Дуже часто саме їхнє бачення є набагато ефективнішим.

Серед ідей школярів – освітлення вулиць Кривого Рогу, використання термальних вод на Закарпатті для опалення, незвична сучасна технологія – мобільний велосипед, пропозиції щодо вдосконалення законодавства, багато побутових технічних рішень (наприклад, покращення газового пальника на плиті), поради на основі наукових розрахунків, як можна економити на освітленні приватного будинку. З усіма учнівськими проектами можна ознайомитися у збірці тез конференції, яка буде розміщена у розділі «Видання».

Владислав Марчак приїхав із Лимана Донецької області і не зі слів знає, що таке промисловість. Мабуть, тому так активно обстоює свою позицію щодо збереження середовища сміливими аргументами про вдосконалення цієї галузі, яку вважає застарілою:

Важливо закликати громадян, щоб вони дотримувалися правил екологічної безпеки і стежили за своїм ставленням до природи. Треба зменшувати кількість промислових об’єктів, щоб не було зайвих. Якби я мав повноваження на державному рівні, то увів би дуже високі штрафи за будь-яке засмічення середовища.

Результатом конференції стало підписання меморандуму про співпрацю між НЦ «МАНУ» і Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України. Згідно з документом сторони об’єднають зусилля для підвищення рівня освіти учнівської та студентської молоді щодо ефективного споживання енергоресурсів і використання відновлюваних джерел енергії. Для цього планується залучати памолодь до науково-дослідної діяльності у цих сферах.

Щоб підтримати і стимулювати учнів до ще продуктивнішої роботи над науковими розвідками, Французький інститут в Україні надав цінні подарунки для школярів.

Людмила Копко
13.12.16
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН