ФАНДРЕЙЗИНГ: ЯК ЗАЛУЧАТИ ІНВЕСТИЦІЇ
31 березня в рамках державного бізнес-інкубатора відбувся тренінг для винахідників «Фандрейзинг: як залучати інвестиції»

prev next
Запущений взимку бізнес-інкубатор «UF Incubator» продовжує навчати юних винахідників. Якщо на першому тренінгу «Основи сучасного бізнесу» присутні дізнавалися про тонкощі ведення бізнесу і навчилися створювати рекламні слогани для своїх винаходів, то другий відкрив секрети, як за допомогою фандрейзингу переконати інших у тому, що проект вартий уваги і підтримки.

За словами керівника «UF Incubator» Віталія Лісового, другий тренінг – «Фандрейзинг: як залучати інвестиції» – відвідали майже 40 учасників:

– Винахідники дізналися, як працювати з інвесторами, як презентувати свою роботу, як переконати потенційних донорів взяти участь у проекті.

Враховуючи, що fundraising означає «залучення грошових коштів та інших ресурсів», а ключовими завданнями є пошук потенційних донорів, обґрунтування потреб організації відповідно до їх інтересів, постійна робота з потенційними донорами і формування громадської думки на користь підтримки діяльності організації чи колективу, тренери намагалися поділитися власним досвідом і розкрити деякі секрети ведення бізнесу.

А тренери насправді професіонали своєї справи: Вікторія Карп – кандидат економічних наук, доцент кафедри міжнародного бізнесу Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка, практикуючий маркетолог – фахівець у сфері інноваційного маркетингу, омніканального маркетингу, нейромаркетингу і маркетингу впливу; Василь Мирошниченко – партнер компанії CFC Consulting (яка спеціалізується на наданні послуг у сфері стратегічних комунікацій), директор і голова українського офісу Українсько-британського Сіті Клубу (організації, яка сприяє розвитку двосторонніх торговельно-економічних відносин), співзасновник двох стартапів та інвестор.

– Головне – не боятися експериментувати, не боятися невдач, вивчити досконало англійську, стати фінансово грамотним, стати інвестором і бізнес-власником. Створювати бізнес, реалізовувати свої ідеї, залучати партнерів. І пробувати, пробувати, пробувати… – порадив учасникам Василь Мирошниченко.

Багато хто з учасників, окрім удосконалення власних винаходів, уже намагається знайти інвестора. Для того бере участь у різноманітних заходах, виставках, щоб розповісти про ідеї потенційним донорам. Десятикласник Данило Коваленко сподівається, що «UF Incubator» допоможе втілити в життя його проект – дешеву й ефективну технологію утилізації шин.

– Мене завжди цікавила екологія, нині хочу мати власний бізнес. Для того багато читаю і навчаюсь. Мій запатентований проект – охолодження гуми рідким азотом до мінус 60 градусів і подрібнення його ультразвуковими хвилями у крихту – досить економічний та екологічний. Крихту можна додавати в асфальт, використовувати для покриття спортмайданчиків, дахів, у нафтовій промисловості та для гідроізоляції.

Ще один школяр-учасник бізнес-інкубатора – Артем Денисюк – має стартап з енергоефективності. Хлопець пропонує встановлювати вітрогенератори в тунелях метро, аби зменшити енерговитрати.

Загалом, інкубаційна програма для винахідників триватиме до 10 тижнів. Це комплексний інтенсив за чотирма напрямами: бізнес-планування для стартапів, маркетинг для підприємців, soft skills (тобто презентаційні навички) і бізнес-англійська.

Оксана Власенко
05.04.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН