ФОРМУЛА УСПІХУ
Мала академія провела Всеукраїнську школу з підготовки до міжнародних конкурсів юних дослідників

prev next

Яку глобальну проблему може розв'язати мій проєкт? Як приручити страх і знайти креативні рішення для презентації ідеї? Над цим міркували учасники Всеукраїнської наукової профільної школи МАН з підготовки до міжнародних конкурсів юних дослідників, що відбулася в Києві 15–16 листопада.

На захід приїхали 22 старшокласники, які пройшли перший етап національного відбору до участі в міжнародній конференції юних дослідників «ICYS-2020». Підготовкою і формуванням команди від України на цьому престижному змаганні опікуються НЦ «МАНУ» та Інститут обдарованої дитини НАПНУ.

Дводенний інтенсив розпочався з представлення наукових проєктів із напрямів, за якими відбувається «ICYS», – фізика, математика, інформатика й екологія. Учасники виступали англійською, відповідали на запитання експертів та оцінювали роботи колег за критеріями, які склали самі. Зійшлися на тому, що успішний виступ має формулу «два в одному»: презентаційні навички і власне наукова ідея, її цінність для світу.

Не обов’язково одразу ж рятувати планету, можна почати з проблем свого рідного краю – стверджує десятикласниця із Сум Єлизавета Темченко. Дівчина вивчає проблему очищення міських стічних вод і повторного використання речовин, які містяться в них. За її словами, якщо рішення виявиться вдалим, його можна буде транспонувати і на глобальний рівень.

Розвитку наукового мислення у школі приділяли багато уваги. Молоді пощастило поспілкуватися зі знаним у світі вченим, директором Інституту ботаніки НАНУ Сергієм Мосякіним, який прочитав лекцію з основ наукового методу. Дослідницький практикум з біології в лабораторії «МАНЛаб» дав змогу «прокачати» навички експерименту, а «Година з Метром» пролетіла як одна мить за цікавими фізичними ефектами і нестандартними задачами від національного координатора «ICYS», найкращого вчителя України за версією «Global Teacher Prizе Ukraine» Пауля Пшенічки.

Програма також містила тренінги та ігри із самопрезентації, ораторського мистецтва, психології, наукової англійської мови, креативного мислення. А ще молоді дослідники вивчали «фішки», які використовували у своїх презентаціях переможці та призери «ICYS» минулих років, і розмірковували над тим, від чого взагалі залежить успіх.

– Головний меседж, який ми намагалися донести: на міжнародному конкурсі ти такий, який є. Ти не зможеш зіграти якусь роль, показати щось, чого в тобі немає; тільки те, що в тобі є, твоя зрілість, твої мотиви, твої бажання і твій внутрішній дух – тільки це допомагає досягти результату, – зазначила провідна наукова співробітниця НЦ «МАНУ», кандидатка педагогічних наук Наталія Поліхун.

Попереду у школярів ще один етап відбору на «ICYS-2020», який відбудеться у квітні в Сербії. Не кожному з них пощастить увійти до складу української команди, але підлітки не засмучуються: за ці дні вони стали справжніми друзями, готовими підтримати одне одного в будь-якій ситуації – конкурсній або життєвій.

Тетяна Чернецька
17.11.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН