ФРАНКОВІ  ІДЕЇ
Мала академія наук підтримує великі справи

prev next

Щороку 27 серпня Україна відзначає день народження нашого видатного митця Івана Франка різними культурними і просвітницькими заходами. Тож символічно, що 3 вересня, у перший навчальний, після літніх канікул, день до студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка завітали президент Малої академії наук України Станіслав Довгий і видатний український поет Дмитро Павличко. Класик української літератури прочитав першокурсникам КНУ лекцію «Іван Франко – Мойсей українського народу». Це було перше публічне читання зі ста запланованих, про що детальніше розповів Станіслав Олексійович:

– Сьогодні ми започатковуємо цикл лекцій про Івана Франка для студентів, який пронесеться хвилею по всіх провідних університетах країни за 2018/2019 навчальний рік. Студенти мають розуміти ту місію, яку нині виконує Мойсей у формуванні України як європейської держави.

Виступ для студентства відбувся у рамках просвітницької діяльності громадської організації «Громадська ініціатива побудови пам’ятника Івану Франкові у м. Києві». У її складі – українські митці, художники, письменники, політики, серед них: Сергій Гальченко, Лілія Гриневич, Станіслав Довгий, Микола Жулинський, Дмитро Павличко, Ярослав Яцків, Петро Засенко. Ініціативна група провела вже багато заходів для поширення творчості видатного українського письменника та його ідей, зокрема і для того, щоб залучити якомога більше людей до збору коштів. Активісти вважають, що пам’ятник Мойсеєві України має бути побудований жертовністю всього народу, адже Іван Франко займає чільне місце у культурному надбанні українців нарівні з Тарасом Шевченком.

У квітні минулого року активісти громадської організації оприлюднили звернення до українців у всьому світі, щоб небайдужі підтримали ініціативу побудови пам’ятника Франку.

Ініціатори переконані, що будівництво гідного пам’ятника Івану Франку в Києві – це служіння свободі сучасної і майбутньої України.

Студентка Анна Бойко, майбутній політолог, після лекції Дмитра Павличка поділилася враженнями і наголосила, що громадянам потрібні пам’ятники своїм сподвижникам. Дівчина гадає: важливо мати місця пам’яті, щоб усвідомлювати, хто ми є. За її словами, такі монументи дадуть відповідь на це питання не тільки українцям, а й гостям нашої держави.

05.09.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН