InEDU
Визначено переможця однойменного Всеукраїнського ІТ-хакатону

prev next

адля формування навичок інформаційно-цифрової компетентності у старшокласників і залучення їх до науково-дослідницької діяльності влітку НЦ «Мала академія наук України» оголосив про проведення освітнього хакатону. Учні, працюючи в командах, мали надіслати короткий опис заняття, присвяченого IТ-технологіям чи електроніці.

Після заочного відбору до столиці приїхало шість команд. З 4 по 7 жовтня, перебуваючи у MANLAB.CAMP, вони мали підготувати та провести для своїх однолітків навчальне практичне заняття. 2D-анімація, 3D-моделювання, графічний дизайн, електронне анкетування, програмування мікроконтролерів та SMM – теми, які опанували учні під час хакатону.

Оскільки на реалізацію проектів учасники мали лише два дні, а свій урок мали вмістити в 30 хвилин (плюс за найкращі заняття вручали грошову нагороду), то серед хакатонівців панувала неабияка напруга. Однак це не завадило учасникам познайомитись і добряче відпочити.

Перемогу здобула криворізька команда «Synergy», що працювала над заняттям про комп’ютерні flat (плоскі) анімації. Опанувати таку анімацію легко, створивши її, приміром, у програмі Adobe After Effects.

Flat-анімація – не нова технологія, але, за словами учасниці команди-переможця Вікторії Максимової, її можна використовувати всюди – від ілюстрацій презентацій до реклами. За свій проект «Synergy» отримала 7 тисяч гривень.

Друге місце і 5 тисяч гривень дісталися команді з Полтавщини «PSD», яка навчала однолітків розробленню логотипів в Adobe Photoshop. Одеська команда «Orange beans», яка працювала над темою 3D-моделювання, виборола третє місце і 3 тисячі гривень.

– Нашою метою було показати, що 3D-моделювання – нескладне заняття, його досить легко опанувати школярам, – зазначили учасники Кирило Воєводін та Ярослав Черній

Ще одна команда з Одеси – «ORT» – підготувала заняття, спрямоване на розуміння принципів роботи електронних пристроїв. Під час уроку школярі отримали досвід програмування мікроконтролерів на платформі Arduino та моделювання електронних пристроїв.

П’ята команда – «Smmurfs» – представники міста Рубіжне, що на Луганщині. Її учасники опановували засоби та технології моніторингу й аналізу інтернет-медіа, зокрема сервісів, що аналізують відгуки користувачів, їхні висловлювання, особливості мови та спілкування з метою використати результати для просування компаній або вирішення їхніх бізнес-завдань.

Шоста команда – «Вірус» – приїхала з полтавського міста Кременчук. Заняття школярів було присвячене створенню електронних анкет з використанням сервісу Google Forms. Хочеться вірити, що такі заняття згодом відбуватимуться і в загальноосвітніх школах, адже сфера інформаційно-комунікаційних технологій розвивається шаленими темпами, а її опанування – одна з навичок ХХІ століття.

Назар Лісовий
09.10.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН