ІНІЦІАТИВИ MILSET В АБУ-ДАБІ
МАНівці взяли участь у «MILSET Expo-Sciences International (ESI) – 2019»

prev next

З 22 по 28 вересня в найбільшому виставковому залі м. Абу-Дабі – «Abu Dhabi National Exhibitions Company» (ADNEC) – відбувалась унікальна подія в ОАЕ, присвячена винятково науковій творчості молодих вчених з усього світу, – «MILSET Expo-Sciences International (ESI) – 2019».

ESI – це ініціатива Міжнародного руху за науково-технологічне дозвілля (MILSET), неурядової, некомерційної та політично незалежної молодіжної організації, спрямованої на розвиток наукової культури серед молоді шляхом організації науково-технічних програм, у тому числі виставок, конгресів та інших масштабних заходів. Двадцять п’ять представників української делегації відвідали захід, в рамках асоційованого членства Малої академії наук України руху MILSET в Україні.

На мультикультурних виставках «Expo-Sciences» демонструються проєкти STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts and Mathematics), розроблені дітьми та молоддю з усього світу, а також інтерактивні експонати установ, пов’язаних зі STEAM. Цього року на виставці було представлено більше 600 STEAM-проєктів з 13 наукових дисциплін. Унікальною родзинкою стали інтерактивні експонати, серед яких – велосипед, оснащений шоломом віртуальної реальності, рухливі роботи, віртуальний політ до Марса.

Програма «Expo-Sciences» охоплює також культурні та наукові візити, дозвілля, семінари та конференції. Лідери національної молодіжної програми STEAM збираються, щоб поділитися й обговорити найкращі практики просування і навчання STEAM. Керівники української делегації мали змогу також відвідати «Leaders Congress», щоб поділитися досвідом та обмінятися цінностями і традиціями з представниками інших країн. Паралельно під час виставки відбувалися панельні дискусії та дебати.

Цьогоріч на виставці було більше 500 юних науковців з ОАЕ та понад 1500 міжнародних учасників з 50 країн світу. До речі, трьох МАНівців зі 100 претендентів відібрали до участі у «Young Citizens Conference» (YCC), присвяченій темі штучного інтелекту (АІ).

25 вересня підтримати 17 учасників з України на їхніх стендах прийшов радник посла України в ОАЕ Дмитро Василенко. А 26 вересня у приміщенні посольства відбулася зустріч членів української делегації з Надзвичайним і Повноважним Послом України в ОАЕ Юрієм Полурезом.

Юні науковці розповіли про свої проєкти, враження від виставки та перебування в Еміратах, плани на майбутнє, а також подякували посольству за сприяння. Керівник української дипломатичної установи наголосив, що Україна пишається своїми юними талантами, висловив сподівання на те, що наукові проєкти МАНівців згодом будуть застосовані у реальному житті чи навчальній діяльності, а також пообіцяв сприяти в організації участі юних українських науковців у відповідних заходах, які будуть проводитися в ОАЕ.

Окрім участі у виставці молодь мала неабияку культурно-розважальну програму, у тому числі ознайомлення з історичною спадщиною ОАЕ та унікальними традиціями країни.

Задоволені і вражені МАНівці повернулися в Україну, щоб готуватися до наступних заходів MILSET. До речі «MILSET-2021» проходитиме у Мексиці. А поки хизуємося медалями та дипломами цьогорічної виставки.

29.09.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН