ІННОВАЦЇ  МАЙБУТНЬОГО
Визначено переможців Всеукраїнської виставки-конкурсу «Майбутнє України»

prev next

З 21 по 23 листопада на локації Міжнародного виставкового центру зібралося понад 100 МАНівців, щоб презентувати свої науково-технічні проекти і позмагатися за першість в інноваціях. Виставка-конкурс «Майбутнє України» охопила сім номінацій: «Електроніка і приладобудування», «Матеріалознавство та перспективні технології», «Машинобудування», «Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології», «Екологія та ресурсозбереження», «Технічна творчість та винахідництво» і «Робототехніка та робототехнічні системи». МАН проводила виставку-конкурс вже увосьме. Та саме цього року кількість заявок на участь була рекордною і збільшилася кількість восьмикласників та дев’ятикласників.

Під час відкриття заходу з мотиваційним словом до учнів звернулися президент МАН Станіслав Довгий, директор НЦ «МАНУ» Оксен Лісовий, голова комітету конкурсу-виставки «Майбутнє України», академік НАНУ Віктор Грінченко, член піклувальної ради Малої академії наук, поет Дмитро Павличко й американський вчений, винахідник, третій космічний самофінансований турист у світі Грег Олсен. До речі, напередодні відкриття виставки іноземний підприємець прочитав конкурсантам лекцію «Зоряний шлях від підприємця до космічного мандрівника».

– Нині ми перебуваємо у тому місці, звідки починається успіх, слава, визнання. Все у ваших руках. Подивіться на найбільші компанії світу – IBM, Yahoo, Apple, Microsoft – можна перераховувати безліч, ви їх добре знаєте. Вони створювалися людьми такого ж віку, як і ви, у підсобних приміщеннях «на колінах». Сьогодні на них рівняються. Зараз ви робите перші кроки, але маєте дивитися трохи далі, – таку настанову дав учасникам Станіслав Довгий.

Проекти учнів оцінювали науково-педагогічні працівники вишів і галузевих інститутів НАН України. Науково-технічні роботи учасників мали різноманітну спрямованість, і всі можуть претендувати на практичне впровадження у різних сферах науки і техніки. Однак проблеми енергозбереження й енергоефективності, які стають все більш назрілими у зв’язку з передбачуваною кризою виснаження природних ресурсів, турбували школярів найбільше. Учасники «Майбутнього України» для своїх дослідницьких проектів обирали актуальні теми, пов’язані із заощадженням енергоресурсів, переходом до відновлювальних ресурсів та утилізацією речовин, які вийшли з ужитку.

Конкурсанти демонстрували моделі і макети, здійснювали стендовий (постерний) захист проектів, відповідаючи на запитання членів журі та гостей виставки. Експерти проводили оцінювання за певними критеріями, серед яких – актуальність, практичне значення проекту, творчий підхід і самостійність у виконанні, аргументованість висновків, чіткість і логічність викладення матеріалу, презентаційні навички учня, відповідність постера вимогам, наявність демонстраційної моделі або макета. Водночас науковці звертали увагу й на інші аспекти. Приміром, голова журі напряму «Електроніка та приладобудування», доцент кафедри промислової електроніки НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» Олександр Бондаренко визначав роль учасника у винахідницькій творчості та її місце у проекті. А директор Інституту гідромеханіки НАНУ Віктор Грінченко відверто сказав, що не шукає відкриттів серед робіт школярів. Набагато ціннішим для науковця є стан душі і розуму учня. Цей стан пан Віктор визначає за блиском в очах, відкритістю і палкістю розмови про власну ідею і творчість.

Тож за результатами виставки-конкурсу «Майбутнє України» перше місце у номінації «Електроніка і приладобудування» здобув Микола Веремчук із Чернівецької області, який зібрав установку для шлірен-зйомки. До речі, за цей проект хлопець був нагороджений Спеціальним призом Форуму європейських міжурядових дослідницьких організацій на цьогорічному Конкурсі молодих вчених ЄС.

У напрямі «Матеріалознавство та перспективні технології» перемогу виборола колективна робота Василя Мосяка і Віти Маціборської з Івано-Франківської області «Створення тонких і надтонких електродів − один із шляхів вирішення проблеми збільшення циклів заряд-розряд».

Першість із розділу «Машинобудування» заслужив Роман Квітницький із Сумської області, який розробив і сконструював модель мендосинського двигуна.

Першим серед учасників, які презентували роботи у номінації «Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології», став Максим Шумаков з Волині. Хлопець розробив систему відстеження переміщень багатофункціональних безпілотних літальних апаратів.

У секції «Екологія та ресурсозбереження» журі визначило одразу двох переможців. Ними стали Валентин Фречка із Закарпатської області (юнак знайшов спосіб отримання сировини для виробництва паперу з опалого листя) і Наталія Моніна з Києва (учасниця розповідала про отримання електроенергії на рейках залізничної колії фотоелектричним та індукційним методами).

У розділі «Технічна творчість та винахідництво» переміг Олексій Ткачук із Вінницької області з роботою «Інтенсифікація процесу сушіння сировини у системі агроенергетичного біокластера поглибленої переробки ріпаку».

А у номінації «Робототехніка та робототехнічні системи» перше місце отримав Даниїл Федоров із Дніпропетровщини, який запропонував безпечний будинок.

Виставка-конкурс відбувалася на одному майданчику з ІІ Міжнародним форумом «Innovation Market» – місцем зустрічі винахідників, виробників провідних інноваційних технологій, стартаперів з підприємцями, зацікавленими в технологічному оновленні виробничих процесів; акселераторами інвестиційних проектів; експертами в різних галузях економіки. Тому школярам випала чудова можливість перейняти досвід презентації своїх їдей від страших колег і презентувати проекти потенційним споживачам.

Людмила Копко
25.11.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН