ІНТЕГРОВАНЕ  НАВЧАННЯ  НІМЕЦЬКОЮ  МОВОЮ
Педагоги «Футурум» опановують методику CLIL

prev next

Goethe-Institut спільно з Національним центром «Мала академія наук України» впроваджує інноваційний освітній проект за методикою CLIL (Content and Language Integrated Learning) – предметно-мовне інтегроване навчання.

З 25 по 27 червня викладачі Дитячої академії «Футурум» проходили другий етап навчання, відпрацювавши перший ще у травні. Завершальна частина занять відбудеться восени поточного року.

Все більше й більше обертів набирає попит на спеціалістів, які, окрім фахових знань, також володіють іноземними мовами. Щоб задовольнити цю потребу сучасності, і була створена методика CLIL. Її запровадження в освітній процес дає змогу вчителям інтегрувати вивчення навчального предмета з іноземною мовою. Використання цієї методики є додатковим засобом досягнення освітньої мети і має високі результати як у вивченні предмета, так і в опануванні мови у стислі терміни.

Педагоги «Футурум» не могли залишитися осторонь світових тенденцій в освіті. Колектив Дитячої академії ознайомився з новою методикою, переймаючи досвід у спеціально запрошеного експерта Goethe-Institut в Україні з CLIL Аніти Раффайнер, учителя початкової школи Св. Андрія шкільного округу у м. Бріксен (Італія).

Отже, у Дитячій академії відкриється новий курс навчання за методикою CLIL для дітей 6–7 років. Про це детальніше розповіла керівник «Футурум», заступник директора з методичної роботи Світлана Лихота:

– Однією з переваг CLIL є підвищення мотивації дітей у вивченні предметів, які викладають у Дитячій академії «Футурум», і створення природного мовного середовища. Впровадження методики CLIL у науково-пропедевтичному просторі «Футурум» допомагає вийти нам на новий рівень викладання, розвивати як когнітивні, так і комунікативні компетенції учнів.

Світлана Олексіївна поділилася планами стосовно організації навчання за зазначеною методикою іншими іноземними мовами та в інших вікових групах (8–11 років).

За методикою CLIL на заняттях з дітьми працюють два викладачі (предмета і мови). Такий тандем дає змогу донести знання з конкретної дисципліни, використовуючи основні поняття і терміни іноземною мовою. Такий спосіб об’єднує знання в один безперервний процес: мова стає не метою, а засобом вивчення теми.

Про те, як працює CLIL на практиці, розповіла педагог Дитячої академії «Футурум», викладач астрономії Альона Мозгова, що відчула ефект методики на собі:

– Основне – це вміти працювати в парі. Ми маємо чітко розподілити час роботи вчителя-предметника і вчителя іноземної мови. Кожен з педагогів проводить свою частину уроку та об’єднує вивчення самої мови і розкриття теми уроку. Ми написали сценарій першого уроку, який відбудеться восени. При цьому використали досвід, набутий на попередньому етапі навчання у травні. Відточували, виправляли написані сценарії, визначали, що діти мають засвоїти з майбутнього заняття.

Проведення занять з природничих дисциплін (хімія, географія, біологія, фізика й астрономія) для молодших школярів за методикою CLIL у Дитячій академії «Футурум» заплановано розпочати з вересня цього року.

Світлана Швець
02.07.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН