КАДРИ  І  МОЖЛИВОСТІ,  ЯКІ  ВИРІШУЮТЬ  ВСЕ
Навчально-освітній тренінг з відновлюваної енергетики для школярів Житомирщини провели у Київській політехніці

prev next

П’ятнадцять старшокласників з міста Бердичів Житомирської області завітали 20 листопада до столиці на факультет електроенерготехніки та автоматики НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського». Лекції від викладачів Київської політехніки і екскурсія кафедрою відновлюваних джерел енергії пройшли у межах Всеукраїнського науково-освітнього проєкту «Впровадження інноваційних освітніх технологій в системі МАН України».

Навчальний тренінг «Вступ до відновлюваної енергетики» провели член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, професор Степан Кудря і кандидат технічних наук, доцент кафедри відновлюваних джерел енергії факультету електроенерготехніки та автоматики Василь Будько. Учні ознайомилися з перетворенням енергії сонячного випромінювання в електричну та теплову енергію, оцінили ефективність цього процесу під час оформлення дослідницької роботи.

– Місія проєкту – роз’яснити учням МАН ситуацію щодо сучасного стану і перспектив розвитку відновлюваної енергетики, – пояснив Василь Будько. – Провідні країни світу вже давно переходять на відновлювані джерела енергії. Майбутнім студентам наочно було показано, наскільки ця спеціальність буде мати попит. Принаймні кількість об’єктів цієї галузі і кількість робочих місць зростає динамічно.

На лекції учні отримали відповіді, як можна використовувати енергію сонячного випромінювання для локальних і глобальних завдань енергозабезпечення. А після занять у супроводі члена-кореспондента НАН України, професора Петра Лободи і журналістів пройшлися різними лабораторіями інженерно-фізичного факультету НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського». Школярі відкрили для себе цілий світ матеріалознавства, ознайомилися з вітроустановками, сонячними панелями, геліосистемою, блоком акумулювання енергії, теплонасосом, принципом роботи котла на біомасі.

Перед цим, 11 листопада, в супроводі знаних лекторів Степана Кудрі і Василя Будька відбувся навчальний тренінг для 16 учнів Київщини з освітнього курсу «Відновлювальна енергетика» в межах Всеукраїнського проєкту «Відкрита освітня лабораторія». Також школярі виконали практичне завдання з оцінювання ефективності перетворення енергії сонячного випромінювання на електричну енергію. Європа зацікавлена в імпорті зеленого водню, тому Україна може зайняти провідну нішу зі своїм потенціалом: використовуючи сонячну електростанцію, виробляти водень і газопроводом експортувати його до країн ЄС – так, як це пропонують українські вчені НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського». Принаймні кадри, комунікації, технічні і природні можливості для цього є.

Сергій Кутняков
21.11.19
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН