ХМАРА НАУК
У лабораторії «МАНЛаб» презентували Всеукраїнський науково-методичний віртуальний STEM-центр

prev next

8 червня лабораторія НЦ «Мала академія наук України» «МАНЛаб» спільно з Інститутом обдарованої дитини НАПН України проводили презентацію нової для України методики викладання природничо-математичних наук, зосередженої на проведенні експериментів у школах та збереженні їхніх результатів у відкритих базах даних. Основною метою педагогічної методики є стимулювання учнів до креативності й бажання вивчати світ і природничі науки, заглиблюватись у кожне звичне для людини явище з точки зору науки і, зрештою, стимулювати школярів до навчання загалом.

У кожної дитини настає період, коли у неї виникає запитання: «Чому, навіщо взагалі мені вчитися?» Хороший педагог відповість дитині і знову заохотить її, але STEM-освіта зробить так, щоб цього запитання навіть не виникало, – переконаний директор НЦ «МАНУ» Оксен Лісовий.

STEM-освіта – це об’єднання наук, спрямованих на розвиток нових технологій, інноваційне мислення і забезпечення добре підготовлених інженерних кадрів. Невід’ємною складовою організаційної роботи щодо ефективності впровадження напрямів такої освіти є створення всеукраїнської мережі STEM-центрів чи лабораторій. Ці освітні осередки створюються на базі вишів, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, наукових лабораторій, які мають відповідну матеріально-технічну базу, кваліфікованих фахівців, навчальні програми з природничо-математичних наук, технологій, програмування, робототехніки.

Презентований віртуальний STEM-центр стане новітнім ресурсом для STEM-освіти в Україні, що сприятиме інтерактивному спілкуванню науково-педагогічних працівників, які опікуються запровадженням STEM-освіти; здійсненню науково-дослідної роботи з учнями і педагогами; накопиченню досвіду роботи, наукової інформації й обміну ними.

– STEM-центр є фундаментом формування технологічних і методичних основ наукової освіти у сучасній школі – освіти, де на заняттях учні вивчають навколишній світ через дослідження об’єктів, фактів і процесів, – зазначив науковий керівник проекту, в. о. директора Інституту обдарованої дитини НАПН України Олександр Стрижак.

Поки що центр на дослідно-експериментальній стадії, яка триватиме п’ять років. Участь в експерименті беруть 15 навчальних закладів, з якими Мала академія наук активно співпрацює і в яких уже є напрацювання у STEM-освіті. НЦ «МАНУ» є базовим закладом для проведення експериментальної роботи.

За словами ініціатора проекту, завідувача відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ» Ігоря Чернецького, наразі STEM-центр доступний на внутрішньому сервері академії і поки наповнюється матеріалами, а до осені цього року вже буде відкритий для учасників експерименту, щоб вони могли завантажувати свої розробки. Протягом чотирьох років тестуватиметься ефективність проекту і відпрацьовуватиметься механізм залучення нових навчальних закладів до STEM-центру.

Назар Лісовий
09.06.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН