КІНО НА МЕЖІ УЯВИ ТА РЕАЛЬНОСТІ:
на конкурсі Малої академії наук уперше в Україні запрацював пересувний сферичний кінотеатр

prev next

Підкорити недосяжні вершини гір і зануритися в морські глибини, вирушити у відкритий космос і на власні очі побачити надзвичайно реалістичну еволюцію Всесвіту – все це змогли здійснити учасники фінального етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН. З ініціативи Національного центру «Мала академія наук України» спеціально під конкурс було виготовлено перший у нашій країні пересувний сферичний кінотеатр. У ньому за допомогою приголомшливих спецефектів, музики і неймовірної комп’ютерної графіки школярі мали змогу поринути в загадковий і прекрасний світ науки.

Говорить директор Національного центру «Мала академія наук України» Оксен ЛІСОВИЙ: «Мала академія наук, працюючи з кращими дітьми України, особливо на фіналі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН, намагається залучати до цієї роботи найновіші технології. Сьогодні ми маємо добре фінансування. За рахунок цього ми змогли технічно оснастити фінал конкурсу всім необхідним, зокрема забезпечити школярам науково-пізнавальні розваги. На конкурсі вперше в Україні запрацював пересувний сферичний кінотеатр, що базується на сучасних розробках провідних програмістів, у тому числі й вітчизняних. Його спеціально на наше замовлення виготовили фахівці проекту ATMASFERA 360. У кінотеатрі учні МАН і всі охочі можуть переглянути науково-популярні фільми з астрономії, фізики, екології, географії та інших галузей знань».

Сферичне кіно називають новою реальністю візуального мистецтва: зображення за допомогою проекторів виводиться на купол з оглядом 360 градусів. При цьому глядач сидить під цим куполом і має змогу бачити картинку вгорі й навколо себе. Ця опція, недоступна у звичному форматі перегляду фільмів, робить проект дійсно унікальним. Єдиним таким кінотеатром в Україні є науково-розважальний центр ATMASFERA 360 у Київському планетарії, але він стаціонарний – на відміну від пересувного МАНівського варіанту.

Мобільний кінотеатр зручно розташувався на подвір’ї Національного еколого-натуралістичного центру, в приміщенні якого по вулиці Вишгородській, 19 у березні-квітні проходив конкурс-захист. Навколо химерної, схожої на позаземний літальний апарат споруди збирались щоразу нові компанії хлопців і дівчат. Представники кожного відділення могли знайти для себе щось цікаве і привабливе. Приміром, фільм «Володіння Світла» розказав про походження й еволюцію Всесвіту від Великого вибуху до наших днів. Упродовж перегляду стрічки «Природний відбір» МАНівці приєдналися до молодого вченого й дослідника Чарлза Дарвіна в його звитяжній навколосвітній експедиції на вітрильнику «Бiгль».

Про основи, зародження та історію астрономії, сучасний погляд на Всесвіт із космічного телескопа «Хаббл» і перспективи новітнього орбітального телескопа «Уебб» майбутні вчені дізнавалися з фільму «Астрономія. 10 кроків крізь небо». А купольне шоу «Світанок космічної ери» розповіло юнацтву про перші кроки освоєння космосу людиною: від запуску першого космічного супутника до пілотованих польотів і захопливої місії на Місяць.

Під час перегляду раз по раз можна було почути вигуки здивування і захвату: прямісінько поруч пропливали величезні кити, земля під ногами, здається, здригалася від тупоту динозаврів, у небі над головою пролітали незнані галактики й зірки… Велетенське об’ємне зображення зачаровувало красою, видовищністю і реалістичністю, а юні дослідники раділи можливості весело й неформально опанувати нові наукові знання.

Тетяна АЛЄКСАНДРОВА
26.04.12
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН