ЛІТЕРАТУРА  ДЛЯ  ПОЗАШКІЛЬНОЇ  ОСВІТИ
Визначено переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів

prev next

Національний центр «Мала академія наук України» спільно з Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» щорічно восени проводить Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти.

Мета конкурсу – підвищення якості й удосконалення змісту позашкільної освіти, забезпечення гуртків, груп, секцій, студій та інших творчих об’єднань позашкільних навчальних закладів якісною навчальною літературою за напрямами позашкільної освіти.

Цьогоріч на розгляд професійної експертної комісії було представлено 6 рукописів у категорії «Навчальна література з позашкільної освіти» (наукові відділення «Історія» та «Наук про Землю»), а у категорії «Навчальні програми за напрямами позашкільної освіти» – 11 програм.

Члени експертної комісії, аналізуючи конкурсні матеріали, відзначили актуальність представлених рукописів і дали кваліфіковані висновки щодо кожної конкурсної роботи.

Серед основних критеріїв оцінювання робіт експерти спиралися на чітку структурованість рукопису, наявність таблиць, наукову коректність змісту, практичну орієнтацію змістового наповнення, чіткість формулювання висновків, спрямованість навчального матеріалу на самоосвіту і достатню кількість прикладів, логіку розміщення й використання ілюстративного матеріалу.

Отже, переможцями ІІ етапу конкурсу у 2018 році в категорії «Навчальна література з позашкільної освіти» стали Ірина Пушкар (автор робочого зошита «Геологічне краєзнавство») та Тетяна Нераденко – автор ілюстрованого глосарія-довідника понять і термінів для викладачів та учнів – членів МАН «Археологія України».

А лауреатами ІІ етапу конкурсу в категорії «Навчальні програми за напрямами позашкільної освіти» стали: Артем Горобець («Основи топонімічної діяльності»), Катерина Єрємєєва («Основи науково-дослідницької діяльності»), Ольга Красько («Історики-дослідники»), Ольга Морозова (за семінарські заняття з курсу «Всесвітня історія для секції МАН»); а в категорії «Навчальна література з позашкільної освіти» – Олена Оришкевич (за методичний посібник «Використання технології візуалізації у процесі підготовки слухачів Малої академії наук України до написання контрольної роботи з історії України»).

Вищезазначені роботи будуть рекомендовані для імплементації у навчальний процес позашкільної освіти.

Тож вітаємо переможців конкурсу і бажаємо натхнення та креативу на створення не менш успішних рукописів.

03.12.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН