ЛЮБИТЕЛІ «М’ЯТНИХ» НАУК
З 25 червня по 7 липня у Києві німецькі викладачі допомагали українським школярам упорядковувати знання з MINT-наук

prev next

П’ятий рік поспіль завдяки зусиллям Ґете-Інституту в Україні і НЦ «МАНУ» учнівська молодь під час літньої академії MINT має змогу поглибити знання з німецької мови і MINT-наук: математики, інформатики, природничих і технічних наук (перші літери від назв цих наукових напрямів німецькою складають абревіатуру MINT, тому їх ще називають «м’ятними»).

Ґете-Інститут реалізує проект «Школи: партнери майбутнього». Його мета полягає у створенні мережі шкіл-партнерів по всьому світу, сприянні євроінтеграційним процесам, підвищенні інтересу молоді до вивчення німецької мови, традицій та культури сучасної Німеччини. Саме учасники проекту «Школи: партнери майбутнього» та МАНівці стали учнями MINT-школи. У цьогорічній академії для 30 школярів з України, Молдови та Румунії викладали ключові для природничих і технічних наук дисципліни – математику, хімію, фізику.

Вперше у школі МІNT усі заняття проводилися тільки німецькою мовою, оскільки у навчанні брали участь п’ятеро учнів-іноземців. У підлітків була чудова нагода поспілкуватися з носіями німецької. Адже математиці та хімії навчали викладачі з Німеччини. Учні не лише слухали лекції, а й виконували експерименти. Приміром, на заняттях з хімії шоколадні драже і чипси перевіряли на наявність барвників, а продукти харчування – на вміст хімічних речовин. Учителька німецької і французької мов Надія Ігнатьєва з Білої Церкви, яка була присутня на лекціях академії, зауважила: на заняттях підлітки завдяки дослідам зацікавилися хімією і за два тижні викладання природничих, фізичних та математичних дисциплін опанували німецьку краще, ніж за рік навчання у школі.

Також учасники академії дізналися від викладачів Київської політехніки про основи пневматики й електропневматики, ознайомилися зі специфікою роботи контролерів, електромобілів і з основами зварювання.

Екскурсійна частина програми була теж захопливою. Молодь побувала у Київському планетарії, Музеї популярної науки і техніки «Експериментаніум», прогулялася старовинними місцями Києва.

Наприкінці навчання відбулася творча презентація проведеного часу у MINT-академії, яка закінчилася врученням сертифікатів і вечіркою. Все було відмінно – так вважають викладачі, так оцінюють своє навчання самі учні.

Сергій Кутняков
11.07.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН