М’ЯКІ НАВИЧКИ
Пройшов онлайн-інтенсив для педагогів від Юлії Кравченко

prev next

Лабораторія методик з розвитку мислення та ціннісно-смислових компетенцій НЦ «МАНУ» провела онлайн-інтенсив для освітян «Методика формування цінностей та розвитку м’яких навичок учнів».

З 20 по 31 липня відбувся перший теоретико-практичний блок, учасниками якого стали 30 педагогічних працівників з різних регіонів України.

Мета онлайн-інтенсиву полягала в опануванні педагогами практичних навичок і знань з організації ефективних освітніх заходів для школярів з виховання цінностей та формування soft skills, а також розробка і реалізація власних кількаденних локальних освітніх проєктів.

Пропонована методика ґрунтується на практичному досвіді Юлії Кравченко – завідувачки лабораторії, кандидатки філософських наук, тренерки з методики «Філософія для дітей» Метью Ліпмана та неформальної освіти. За її плечима ‒ проведення понад 25 шкіл МАН для здобувачів освіти (2015–2020) з таких галузей: філософія, культурна дипломатія, українська культура, екологічна культура, християнська дипломатія, а також історія, література, історія і теорія мистецтва.

Під час п’яти днів онлайн-занять інтенсиву учасники дізнавалися, яким контентом наповнювати навчальну програму освітнього локального заходу для учнів, як ефективно компонувати складові програми, який інструментарій неформальної освіти є дієвим у формуванні цінностей учнів та формуванні soft skills і як організувати і провести авторський захід для молоді (з програмою від 3 до 7 днів).

Освітяни відвідали низку сесій – тематичних лекторіїв, практикумів, воркшопів, інтерактивів. Наприклад, з командотворення, дизайну програми освітнього заходу, методичного супроводу проєкту, розвитку емоційного інтелекту, успішної комунікації, сторітелінгу у поєднанні з артактивністю та багато інших.

За результатами інтенсиву і взаємодії в межах інтегрованої онлайн-спільноти, учасниками було створено і презентовано 11 групових та індивідуальних проєктів заходів, які спрямовані на формування ціннісно-смислових компетентностей і тренування м’яких навичок учнів. Локальні заходи, тривалістю від 3-х до 5-ти днів, плануються до проведення вже найближчим часом упродовж вересня – жовтня нового навчального року. Організатори інтенсиву вдячні колегам за продуктивну співпрацю і бажають успішного втілення їхніх ідей.

01.08.20
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН