МАЛЕНЬКИЙ  СТУДЕНТ
При партнерстві Малої академії наук в Україні відкрито Німецький цифровий дитячий університет

prev next
Німецький цифровий дитячий університет Kinderuni – це безкоштовний освітній проект Goethe-Institut в Україні для 8–12-річних дітей. Навчаючись в університеті, діти знайдуть відповіді на питання з різних сфер науки і в ігровій формі ознайомляться з німецькою мовою.

За формою Дитячий університет схожий на звичайний університет. Його «студенти» проходять курс навчання на трьох факультетах («Техніка», «Природа», «Людина»), кожний з яких складається з 15 лекцій та завдань до них. Під час вирішення нетипових для шкільної програми завдань дитина збиратиме значки, які допоможуть їй рухатися по університетській кар’єрній шкалі: спочатку це ступінь бакалавра, потім – магістра і доктора наук. А закінчить учасник університету навчання із вченим званням професора.

Відкриття Kinderuni відбулося у листопаді у чотирьох містах – Києві, Запоріжжі, Одесі та Львові. Під час презентації проекту співробітники МАН провели кілька науково-популярних майстер-класів. Зокрема, розповіли про фізичні й хімічні експерименти на кухні, які дитина може провести в домашніх умовах зі звичайними продуктами та предметами, якими користуються батьки. З точки зору методики, МАН запропонувала певну новинку: діти мали виконати всі експерименти власноруч, здогадавшись, як його потрібно зробити, а потім пояснивши його сутність. Якщо у «студентів» виникали певні труднощі, представники МАН виконували роль наукових експертів. У такий спосіб маленькі дослідники глибше розуміли природні явища.

Заняття проходили весело і дотепно: хлопчаки і дівчатка газували чай, заганяли кульку з водою в трилітрову банку, робили лавову лампу і запалювали без увімкнення в електромережу енергоощадні лампи. Навіть могли створити своїми руками міні-блискавку. Експерименти, запропоновані МАНівськими співробітниками, отримали високу оцінку від німецьких колег, це – ефективний спосіб популяризації науки.

Стати «студентом» Німецького цифрового дитячого університету нескладно: жодних ЗНО і вступних іспитів, достатньо тільки заповнити анкету на участь на сайті Goethe-Institut в Україні.

Фото: Дмитро Абальмасов, Альона Міщенко, Катерина Бакурова, Ірина Середа та прес-служба ЛНУ імені Івана Франка.

05.12.17
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН