МАЙБУТНЄ  –  У  РУКАХ  ДІТЕЙ
З 26 по 30 вересня Мистецький Арсенал гостинно приймав непосидючих гостей IV Освітнього фестивалю «Арсенал ідей»

prev next

Креативний фестиваль «Арсенал ідей» об’єднує творчість дітей і дорослих, наукові інновації та сміливі мистецькі проекти, сучасні освітні програми й експериментаторство. Фестиваль організований Національним культурно-мистецьким та музейним комплексом «Мистецький Арсенал» і Благодійним фондом «Мистецький Арсенал» у співпраці з Соціальною програмою Марини Порошенко. Багаторічним стратегічним партнером освітнього заходу є Мала академія наук України.

Для цьогорічного фестивалю організатори обрали тему «Якби я був чимось / кимось / десь», щоб продемонструвати різноманітність життєвого досвіду – від тілесного до професійного.

Фестиваль поділявся на три основні тематичні групи: «Простір», «Тіло» і «Діяльність». Перша стосувалася життя у місті та поза ним, орієнтації у просторі і його трансформації, тут гості могли створити модель ідеального міста. Друга група охоплювала одночасно тілесні відчуття і уяву, світ живої природи і нових технологій. Третя давала можливість приміряти на себе ролі митця, куратора, культурного менеджера, музейника та інші професії, які нині динамічно розвиваються.

Фестиваль «Арсенал ідей» четвертий рік поспіль об’єднує найбільш ефективні й прогресивні напрацювання в освітній сфері, широку палітру інноваційних підходів до позашкільної освіти в Україні. Мала академія наук має у своєму арсеналі яскраві приклади освітніх напрацювань і новітніх методик, які успішно перетворюють звичний процес навчання на справжні наукові відкриття. Впродовж усіх днів фестивалю з відвідувачами працювали одні з найуспішніших проектів МАН: Лабораторія експериментальних досліджень «Eх Lаb», Дитяча академія «Футурум», лабораторія «МАНЛаб» та проект «Фестиваль ARCHIKIDZ!».

Науковці з «Eх Lаb» вражали дітей і їхніх батьків хімічними та біологічними дослідами і демонстраціями незвичайних процесів, що видаються дуже складними на перший погляд, але які, водночас, з легкістю пояснює наука. За час фестивалю фахівці з Лабораторії експериментальних досліджень встигли виділити ДНК з бананів, продемонструвати, як забарвити капіляри у квітах і що можна розгледіти у краплині води. А ще показати відвідувачам, який вигляд мають різноманітні мікропрепарати – хромосоми людини, бактерії ротової порожнини, лапка мухи – під мікроскопом.

Фахівці Дитячої академії «Футурум» заохочували дітей молодшого віку до пізнання законів природи, підкріплюючи складну інформацію і теорію цікавими фактами, науковими експериментами та іграми за методикою CLIL. Під професійним супроводом педагогів Дитячої академії діти занурювалися у світ хімічних і біологічних дослідів, розкриваючи для себе фізіологію рослин, анатомію людини, цитологію та зоологію, ознайомлювалися з гірськими породами й рештками скам’янілих рослин. Також ставали майстрами риторики, розвиваючи мислення, фантазію, увагу, пам’ять та майстерність спілкування.

Представники ARCHIKIDZ! в «арсенальні» дні формували з відвідувачами новий погляд на світ, простір і місто через вивчення архітектури та мистецтва. Фахівці проводили архітектурні майстер-класи з предметного дизайну й архітектурного колажу, інтерактивні ігри від архітектурної школи «Archigra», майстер-клас «Музика та архітектура».

Завдяки лабораторії «МАНЛаб» відвідувачі Мистецького Арсеналу в останні дні вересня змогли ознайомитися з міні-моделями сонячної батареї і гідрогенератора.

Відвідала фестиваль «Арсенал ідей» і перша леді України Марина Порошенко. Зацікавившись експериментальним простором Малої академії наук, дружина Президента України допитливо розглядала через мікроскоп кінцівку мухи і дізнавалася у наукового колективу МАН, які ще досліди можуть побачити відвідувачі фестивалю.

Організатори «Арсеналу ідей» зазначили, що наразі наша країна перебуває у процесі потужних змін. Під час цього формуються нові цінності, а також усвідомлення того, що майбутнє – у руках дітей. Адже саме діти та молодь є рушійною силою, спроможною на якісні зміни. Тож дуже важливо наповнити їхнє життя позитивними емоціями, які дарують процеси пізнання і творчості.

Людмила Копко
04.10.18
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН