МАЙБУТНЄ  МІЖНАРОДНЕ  ДЕСЯТИЛІТТЯ  ООН
Науковці НЦ «МАНУ» взяли участь у круглому столі, присвяченому науці про океан

prev next

23 липня на борту теплохода «Богдан Хмельницький» (м. Київ) відбувся круглий стіл «Майбутнє міжнародне Десятиліття ООН, присвячене науці про океан в інтересах сталого розвитку». Організатор заходу – ДУ «Науковий гідрофізичний центр НАН України». Серед провідних науковців галузі – заступник директора з наукової роботи НЦ «МАНУ», доктор технічних наук Олександр Стрижак і молодший науковий співробітник НЦ «МАНУ», кандидат технічних наук Віталій Приходнюк.

Учасники обговорили найважливіші організаційно-наукові питання участі України у майбутньому Десятилітті (2021–2030) ООН, проголошеному на 72-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у зведеній резолюції щодо Світового океану і морського права. Членство України в Міжурядовій океанографічній комісії (МОК) ЮНЕСКО стратегічно орієнтоване на сприяння розширенню міжнародного співробітництва вітчизняних наукових і освітніх інституцій шляхом забезпечення їх участі у програмній діяльності організації. Нині комісія завершує розроблення проєкту Плану імплементації Десятиліття, який висвітлюватиме бачення та цілі, а також наскрізні питання і ключові теми.

Відповідно до положень Статті 4 Статуту МОК ЮНЕСКО до обов’язків держав-членів належить, зокрема, визначення національного координаційного органу для зв’язку з комісією. Проте учасники круглого столу констатували, що на сьогодні в Україні не створено відповідний національний координаційний орган, а також відсутні кроки щодо участі держави у формуванні Плану. Хоча за Морською доктриною України до 2035 року діяльність, пов’язана з вивченням, освоєнням, збереженням і використанням ресурсів морів та океанів, має для України велике значення.

Також науковці відзначили: доопрацювання потребує український проєкт Концепції Державної цільової науково-технічної програми відновлення морських досліджень та науково-дослідницької інфраструктури на період до 2025 року, передусім у частині включення питань і проблематики, що вказана МОК ЮНЕСКО у Плані Десятиліття.

Насамкінець учасники круглого столу схвалили внесені пропозиції Наукового гідрофізичного центру НАН України щодо необхідності ухвалення Кабінетом Міністрів України таких рішень: створення Комітету з підготовки до проведення Десятиліття, затвердження національного плану щодо участі України у реалізації заходів Десятиліття, удосконалення взаємодії з Міжурядовою океанографічною комісією ЮНЕСКО, внесення відповідних доповнень до «Переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2020 року», затвердження Порядку надання дозволів на виконання морських наукових досліджень у внутрішніх водах, територіальному морі та виключній (морській) економічній зоні України, затвердження Державної цільової науково-технічної програми відновлення морських досліджень та науково-дослідницької інфраструктури на період до 2025 року. Необхідним також визнано звернення України в МОК ЮНЕСКО з пропозицією щодо фінансування та проведення окремого міжнародного цільового комплексного проєкту для дітей країн Чорноморського басейну в межах плану заходів Десятиліття.

За інформацією
ДУ «Науковий гідрофізичний центр НАН України»
24.07.20
Повернутись до розділу
Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Донецьке територіальне відділення МАН

Одеське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Херсонське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Кримське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН